Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 16 maja 2022

,,Walcząc z pożądaniem" Ilsa Madden-Mills

    Otrzymane z Taniejksiazki.pl ,,Walcząc z pożądaniem" to moje pierwsze spotkanie z ,,Grzesznymi Książkami". Sprawdźcie też inne nowości w księgarni.


Lubię poznawać nowych autorów, dlatego ucieszyłam się, gdy przyszło mi zapoznać się z twórczością Ilsy Madden-Mills i jej ,,Walcząc z pożądaniem". Jak możemy przeczytać w notce o autorce, ta bardzo lubi ,,Dumę i uprzedzenie" Jane Austen. Nie dziwi więc fakt, że główną bohaterką uczyniła Elizabeth Bennett. Tak, dokładnie tak nazywała się także główna sprawczyni zalotów pana Darcy'ego w klasyce gatunku. Współczesna Elizabeth ma jednak więcej przeszkód do pokonania. 

Wywodząc się z ubogiej rodziny, nie zdawała sobie sprawy, że czymś różni się od innych. Zauważalne stało się to, gdy osiągała wiek nastoletni. To wtedy poznała syna senatora, który zwrócił na nią uwagę. Colby Scott to niestety niekoniecznie dżentelmen, choć za takiego chciałby uchodzić, ale zwykły przestępca. Lizz jednak nie decyduje się wnieść oskarżenia, ponieważ obawia się tego kto jej uwierzy. Choć mijają dwa lata kobieta wciąż nie może wymazać z pamięci traumatycznych wydarzeń. Wówczas na imprezie w oko wpada jej Declan Blay, który marzy o tym, by założyć własną siłownię. Nie mając na razie na nią funduszy, podejmuje się różnych sposobów na to, by je pozyskać. Elizabeth obawia się, że gdy ponownie zaufa, jej serce tego nie przeżyje. Czy Declan niczym Pan Darcy nie spocznie, póki dama jego serca nie zostanie jego wybranką? Nic nie jest pewne.  

Autorka w swojej książce porusza wiele wątków, które nie pozostawiają czytelnika obojętnym. Jest to bezkarność osób, które są wyżej postawione, więcej mogą, a ofiary boją się złożyć na nich donos. Kolejną kwestią, jaką w swojej powieści porusza Ilsa Madden-Mills jest fakt różnic majątkowych. Pamiętajmy, by uczyć dzieci i siebie też, że nieważny jest stan konta, ale to, co dany człowiek sobą reprezentuje. ,,Walcząc z pożądaniem" to interesująca historia, z którą miło spędziłam czas. Chętnie skuszę się także na inne tytuły autorki, które ukażą się w Polsce. Ciebie zachęcam do tego samego.  

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.       

7 komentarzy:

 1. Widzę, że to jedna z tych książek od których nie sposób się oderwać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kilka razy w życiu sięgnęłam po tego typu literaturę, ale jakoś mnie nie porwała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno kupie kolezance ta ksiazke na urodziny, uwielbia te klimaty 🙃

  OdpowiedzUsuń
 4. Na razie mam w planach czytać co innego, ale może i na tę publikację przyjdzie czas.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie lubię takich książek, więc raczej nie dam się skusić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się super, w sam raz na letni wieczór, chętnie po nią sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety wiele z poruszanych w książce problemów jest rzeczywistością, warto o tym pomyśleć.

  OdpowiedzUsuń