Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 17 czerwca 2022

,,Okrutna jak Polka" Paulina Młynarska

 Paulina Młynarska, autorka książek, niektóre z nich otrzymały nawet miasto bestsellerów. Jaka jest ,,Okrutna jak Polka"? Przekonajmy się.

Paulina Młynarska długo szukała partnera, z którym zwiąże swoją przyszłość na dłużej. Kilkukrotnie wychodziła za mąż, by w wieku blisko 50 lat poddać się zapobiegawczemu zabiegowi usunięcia i rekonstrukcji obu piersi, redukując ryzyko zachorowania na raka o ok. 90%. Brzmi strasznie? Raczej odpowiedzialnie. Autorka w swoich felietonach, dłuższych i krótszych, ale zazwyczaj nie mają więcej niż 6 stron, opatrzonych datą, dzieli się swoimi przemyśleniami na temat feminizmu. Pokazuje aktualne na czas tworzenia paradoksy, nie boi się wymieniać celebrytów z nazwiska. Muszę przyznać, że nie mogłam się od książki oderwać. To krótkie, ale trafiające w sedno zdania, które powodują, że z perspektywy czasu na pewne zdarzenia patrzy się zupełnie inaczej.

W tym, co Paulina Młynarska ma rację, to wciąż nieznacząca rola kobiet w życiu. Nadal są mężczyźni, ,,dziadersi", którzy sprowadzają ich rolę do zajmowania się domem, rodzenia dzieci i bycia na każde ich zawołanie. A tymczasem jesteśmy tak jak każdy człowiek oddzielnym bytem, mogącym o sobie decydować i samostanowić. Pisarka pokazuje, że wyrażanie swojej opinii w showbiznesie nie jest do końca akceptowalne, o czym mogła przekonać się jedna z popularnych polskich aktorek. ,,Okrutna jak Polka" ma zaledwie 220 stron, wydana w twardej oprawie pięknie będzie prezentować się w roli prezentu.

Co jakiś czas pojawiają się czarno-białe ilustracje, nawiązujące do prezentowanej treści, choć ich liczbę można zliczyć na palcach jednej, no może, obu rąk. Dodają jednak mrocznego klimatu i pobudzają zmysły ciekawością, jaki temat Paulina Młynarska poruszy tym razem. Szczęśliwie odcięła się od codziennego pędu, oddaje się jodze i relaksowi na zagranicznej wyspie. Czy dokonała tego z dnia na dzień? Jak sama podkreśla, przygotowania zajęły lata, ale obecnie czuje, że jest we właściwym miejscu. Tobie też polecam, a jeśli nie wiesz jak tam dotrzeć, być może ,,Okrutna jak Polka" da Ci odpowiedni kierunkowskaz.  

Książkę można kupić na www.inverso.pl
 
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

18 komentarzy:

 1. Wczoraj słuchałam o tej książce na pewnym live na instagramie. Może nie do końca mój klimat, ale do biblioteki kupię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem wam, że chyba tej książce zaszkodziła okładka. Dużo osób odpycha.

   Usuń
 2. Ech nie ma to jak być celebrytką, nie przekonuje mnie ta dziewczyna do swoich opinii na tematy różne....

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie sięgam po ten gatunek książek więc nie miałam okazji zapoznać się z tą publikacją.

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka z pewnością znajdzie wielu odbiorców, ja raczej się nie skuszę

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej o tej książce. Teraz jednak wiem, że raczej nie jest dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wędrówki po kuchni17 czerwca 2022 18:27

  Nie jest to do końca mój klimat czytelniczy, więc tym razem odpuszczam

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa postać, nie do podrobienia, ale przy jej możliwościach jakie miała za komuny... Każdy by chciał mieć takiego Tatusia, którego zresztą bardzo lubiłam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziwi mnie ten tytuł. Siebie ma na myśli?
  Bożenka

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie jestem wybredna, jeśli chodzi o książki, ale jakoś ten tytuł zdecydowanie nie jest w moim guście.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja może i bym przeczytała, lubię od czasu do czasu takie tematy

  OdpowiedzUsuń
 11. Może kiedyś dam się skusić. Brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Być może się skuszę na tę książkę :) Jak tylko przebrnę przez te co mam :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Tyle ostatnio jest do czytania, że człowiek nie nadąża....
  Krystyna

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam zupełnie inne doświadczenia życiowe, mój życiowy partner wspiera mnie na każdym kroku, czy to w pracy, czy w pasjach, czy nawet pomyśle na siebie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja nie jestem fanką takich książek więc raczej podziękuję. Ale z pewnością wiele osób się na nią skusi

  OdpowiedzUsuń
 16. Chętnie sięgnę po ten tytuł w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń