Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 30 czerwca 2022

,,Opowiem Ci mamo, co robią psotne stwory" Ewa Podleś


Książki dla dzieci są obecnie coraz bardziej zachwycające. Wydawnictwa i autorzy prześcigają się w tym, by wydać jak najciekawszą publikację. W związku z tym korzystając na tym dzieci w różnym wieku. Jedną z pozycji, która w ostatnim czasie ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia jest wydanie ,,Opowiem Ci mamo, co robią psotne stwory" Ewy Podleś. Cała seria ,,Opowiem Ci mamo..." porusza bardzo różnorodne tematy. Wiele z nich jest zabawowych, ale nie brakuje też edukacyjnych. Wszystkie wydania w tym cyklu są wydrukowane w pełni na kartonowych kartkach z zaokrąglonymi rogami w dużym prostokątnym formacie. Taki zabieg sprawia, że przez brak ostrych rantów dziecko nie może się nimi skaleczyć. Większość książek dla najmłodszych czytelników ukazuje się właśnie w ten sposób.

,,Opowiem Ci mamo, co robią psotne stwory" Ewy Podleś składa się z 28 stron. Na samym początku zostali przedstawieni wszyscy bohaterowie tego wydania. Nie da się ukryć, że są oni nietuzinkowi. Wśród nich wyróżniamy na przykład: Pasibrzucha, który przez cały czas coś je, codziennie wybierając produkty na inną literę alfabetu. Oprócz tego jest między innymi Bochna, która często obraża się bez powodu, a swoje żale nosi w czapce. Do tego dochodzi Ekranek, który bez cały czas swoje osiem par oczu wpatruje w telewizor, tablet albo telefon. Na poszczególnych rozkładówkach można przeczytać o konkretnych bohaterach. Bardzo często są zadania do wykonania w stylu znalezienia przedmiotów, które ukryły się na danych stronach. Nie brakuje także zadań z labiryntami i szukania różnic.

Książka ta oprócz charakteru zabawowego skupia się także na walorze edukacyjnym. Dzieje się tak z tego względu, że bohaterowie mają cechy, które uwypuklają wady społeczeństwa. Nie sprzątanie po sobie, interesowanie się wszystkim i wszystkimi, pilnowanie, przede wszystkim, swojej własności i najcenniejszych rzeczy przy sobie. W ,,Opowiem Ci mamo, co robią psotne stwory" Ewy Podleś Autorka pokazała, że młodsze dzieci skupią się na odnajdywaniu zagubionych przedmiotów. Ze starszymi będzie można natomiast porozmawiać o prezentowanych cechach charakteru.
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Tania Książka.

11 komentarzy:

 1. Muszę zerknać na ofertę Taniej Książki, co jeszcze oproponują.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta propozycja na żywo prezentuje się rewelacyjnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz rację, że książki dla dzieci są obecnie coraz bardziej zachwycające

  OdpowiedzUsuń
 4. Sympatyczna książka dla sympatycznych dzieci na lato jak znalazł :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak widać, potwory nie takie straszne. Bardzo fajna pozycja

  OdpowiedzUsuń
 6. Już lubię książkę za jej okładkę! Uśmiałam się 😂

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam serię, Opowiem Ci mamo.... Na pewno piękne historie....Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 8. Sympatyczna książeczkę, ale nie dla mnie niestety, bo odpowiednich dzieci brak...

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak, książeczki dla dzieci w dzisiejszych czasach zachwycają! Jest ogromny wybór pieknych i mądrych wydań

  OdpowiedzUsuń
 10. ciekaw propozycja dla dzieci.

  OdpowiedzUsuń