Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 9 czerwca 2022

,,Sezon luster" Anna-Marie McLemore

      Otrzymany z Taniejksiazki.pl ,,Sezon luster" to kolejna świetna pozycja tej autorki. Sprawdźcie też inne książki dla młodzieży w księgarni.  


Anna-Marie McLemore zafascynowana ,,Królową Śniegu" postanowiła stworzyć współczesną interpretację tej klasycznej baśni, opartą na własnych tragicznych doświadczeniach. Autorka doświadczyła napaści seksualnych, podobnie jak jej znajomy, którego nazwiska z szacunku do niego nie podaje, choć uzyskała taką zgodę. ,,Sezon luster" to poruszająca historia, utrzymana trochę w nierealnej surrealistycznej scenerii, jednak samo przesłanie mówi nam ,,Walcz do końca. Niezależnie od tego, jakie koneksje ma przestępca!". 

Słyszałaś o darze Wiedźmy Wypieków z San Juan Capistrano? Ja do tej pory również nie. Została nim jednak obdarzona główna bohaterka, Cristales Graciela. Jeszcze przed złożeniem zamówienia przez kupującego w piekarni, wiedziała, na co ma ochotę, by przegnać smutki, nabrać odwagi, czy za czym nie przepada. Dar ten jednak rozpłynął się po wydarzeniach, które miały miejsce na imprezie, a które Ciela doskonale pamięta. Została przymuszona do zrobienia czegoś, na co zupełnie nie miała ochoty. Ona pamięta, on nie. Dzięki zamroczonemu umysłowi Thomas Lock zapomniał, że i jemu w pokoju obok przydarzyła się podobna sytuacja, gdzie uczyniono coś wbrew jego woli. Cristales postanawia chronić go za wszelką cenę, by odłamek szkła nie wniknął głębiej do jego duszy i zmienił go na zawsze.

Muszę przyznać, że początkowo nie mogłam do końca rozeznać się w fabule, ponieważ Anna-Marie McLemore pisze dość mgliście i zagadkowo. Ma to jednak swój cel, ponieważ dopiero im dalej, tym dokładniej dowiadujemy się, co naprawdę przydarzyło się Cieli i Thomasowi. Odwiecznym pozostaje pytanie, czy winni poniosą karę? Autorka zwraca uwagę na ważną kwestię, jaką jest bezkarność wyżej postawionych osób, którzy mają wpływowych rodziców. Przyznaj sama, czy i w Twojej szkole Ci, którzy mieli koneksje byli traktowali w inny sposób, niż ,,normalni" uczniowie? No właśnie. Tutaj, choć to fikcja literacka, nie sposób przestać pytać, co by było gdyby... Serdecznie polecam czytelnikom, którzy nie boją się odważnej lektury. Reagujmy, gdy nam lub innym dzieje się krzywda. To tak niewiele, a wiele może zmienić. 

Wpis powstał w ramach współpracy z Tania Książka.

12 komentarzy:

 1. Zaintrygowałaś mnie tą książkę, z chęcią po nią sięgnę!

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna, bardzo ciekawie zapowiadająca się pozycja czytelnicza :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę nad lekturą tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta książka z pewnością trafi do serc współczesnej młodzieży!

  OdpowiedzUsuń
 5. Z największą przyjemnością skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi dość intrygująco, moze warto się zainteresowac

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To chyba dlatego, żeby spotęgować efekt na finał.

   Usuń
 7. O tej książce jest bardzo głośno teraz i nabieram ochoty na jej lekturę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię, kiedy intensyfikuje się chęć poznania ksiązki. :)

   Usuń
 8. Bardzo ciekawa recenzja. Nie miałam okazji przeczytać jeszcze książki tej autorki, ale jeśli pisze tak mgliście, to zastanowię się, czy chce mi się przedzierać przez te mgły ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Sprawiedliwość nie zawsze dosięga tych, do których powinna dotrzeć, ciekawa myśl przewodnia książki.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kojarzę autora, ale nie czytałam żadnej jego książki i raczej nieprędko się to zmieni.

  OdpowiedzUsuń