Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 10 czerwca 2022

,,Kubuś i Anioł Snu" Lucinda Riley, Harry Whittaker

 ,,Kubuś i Anioł Snu" Lucindy Riley i Harry'ego Whittakera to świetna lektura napisana przez matkę z synem.


,,Kubuś i Anioł Snu" Lucindy Riley i Harry'ego Whittakera została napisana przez matkę z synem i opowiada o Aniołach Stróżach. Autorka opowiadała takie historie swoim dzieciom, gdy były małe i na tej podstawie powstała ta historia. Jej zadaniem jest poruszenie różnych ważnych tematów, które u dzieci mogą wywołać lęk lub przerażenie. Wydanie zostało wydane w dużym formacie w sztywnej oprawie. W związku z tym prezentuje się naprawdę elegancko i z powodzeniem sprawdzi się w roli prezentu dla dzieci, które np. tak jak bohater tego tomu mają do czynienia z przeprowadzeniem się do nowego miejsca, które może wywoływać u nich lęk. Czasami jednak okazuje się, że przedmiot przerażenia ma faktycznie wielkie oczy.

Głównym bohaterem tej książki jest Kuba, chłopiec, który razem z rodzicami przeprowadził się do domu na wsi. Malcowi podobał się jego dom w mieście, jednak teraz mieli zmienić miejsce swojego zamieszkania. Ich nowym lokalem był dom, w którym kiedyś mieszkały zwierzęta gospodarskie. Już pierwszej nocy w domu na wsi Kuba zauważył wielkie oczy, które ogromnie go przeraziły. Następnego dnia ta sytuacja się powtórzyła. Czy w domu faktycznie był jakiś potwór?

Pozycja w bardzo przystępny i piękny sposób pokazuje, że czasami strach ma dosłownie wielkie oczy. W domu nie może być żadnych potworów i bardzo często wytłumaczenie jest niezwykle oczywiste. Tak też okazało się w tym przypadku. Należy jednak pamiętać o tym, że to co dla dorosłych nie jest przerażające wcale nie musi być takie samo dla dziecka. Maluch ma prawo do strachu, bojaźni i zadaniem rodzica jest sprawić by wytłumaczyć pociesze z jakiego powodu ten strach może wynikać i znaleźć jego źródło. ,,Kubuś i Anioł Snu" Lucindy Riley i Harry'ego Whittakera to świetna pozycja, która idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla dzieci.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Albatros.

10 komentarzy:

 1. Kupię tę książkę dla moich siostrzeńców.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zaskoczyło mnie, że autorka ma też na swoim koncie książkę dla dzieci!

  OdpowiedzUsuń
 3. Strach potrafi sparaliżować, ważne, aby od najmłodszych lat uczyć się, że można z niego stworzyć sprzymierzeńca.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oprawa graficzna bardzo zachęca, aby sięgnąć po książkę, lubię takie. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny pomysł na napisanie wspólnie książki, przynajmniej wiadomo, że z własnego doświadczenia.

  OdpowiedzUsuń
 6. Też mam tę książeczkę, piękna mądra i kolorowa :) Dla wszystkich dzieciaków :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mój najmłodszy syn trochę boi się ciemności i prawie codziennie muszę mu tłumaczyć, że tak naprawdę nie ma się czego bać. Czuje że ta książka by nam się i spodobała i nam pomogła.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam o tej książce. Wygląda interesująco i małym powinna się spodobać:)

  OdpowiedzUsuń
 9. To bardzo wartościowa lektura na którą warto się skusić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubie książki z przesłaniem. Ciekawy przekaz, myślę, że nie jednemu. Nie miałam jeszcze okazji czytać nic tej autorki. Kinga

  OdpowiedzUsuń