Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 11 lipca 2022

,,Czerwony terror" Max Czornyj

  Otrzymany z Taniej Książki ,,Czerwony terror" to moje pierwsze spotkanie z twórczością Maxa Czornyja. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni.

Max Czornyj wydał już kilkadziesiąt książek, które sprzedały się prawie w milionie egzemplarzy. Choć debiutował dopiero kilka lat temu udało mu się już pozytywnie zaistnieć na polskim rynku. Wcale mnie to nie dziwi, gdyż ten młody pisarz doskonale stopniuje napięcie w pisanych przez siebie kryminałach oraz idealnie wczuwa się w postać morderców w pozycjach kiedy oddaje im narrację pierwszoosobową. Jego najnowsza propozycja, mająca premierę pod koniec miesiąca skupia się na osobie Lenina, który stopniowo dochodził do władzy. Wszyscy jednak doskonale wiemy w jaki sposób to się skończyło. Na pewno kluczowe jest również opisania tej postaci w tym wydaniu.

Pozycja jest obszerna i naprawdę świetna pod względem treści, którą udało się stworzyć autorowi. Wcale mnie to zresztą nie dziwi. Historia opiera się na chęci przeprowadzenia wywiadu z Leninem przez dziennikarza z Zachodu. Ten cofa się do przeszłości kiedy to jeszcze żył jego brat, zaangażowany w działalność przeciwko carowi. Większość fabuły opiera się na przeszłości, jednak co jakiś czas autor wraca do teraźniejszości i krótkiej wymiany zdań z dziennikarzem. Takie retrospekcje sprawiają, że jeszcze bardziej nie można doczekać się dalszej historii tej przerażającej pod względem postępowania prawdziwej postaci.

Takie książki, jak ,,Czerwony terror" tego pisarza są teraz niezwykle potrzebne. Pokazują do czego może doprowadzić nadmierna chęć władzy. Dodatkowo jest to pozycja oparta na prawdziwych przemówieniach Lenina. Jest to jedna z tych książek od których nie sposób oderwać się przed ostatnim zdaniem. Na pewno jednocześnie jest również przerażająca, jednak pokazuje jak wyglądało życie i myślenie Lenina. ,,Czerwony terror" to pozycja, którą warto mieć na uwadze po jej premierze. Nie ma sensu rezygnowania z tej lektury tylko ze względu na tematykę, którą ona podejmuje. Max Czornyj to pisarz młodego pokolenia, który nie boi się podejmowania trudnych tematów i taka jest też ta propozycja dla osób w dojrzałym wieku.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Tania Książka.

9 komentarzy:

 1. Również za jakiś czas będę czytała tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno skuszę się na tę lekturę po jej premierze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kryminały nie są dla mnie, ale wiem komu mogę polecić tę książkę. Anne 18.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja nie czytałam ani jednej książki tego Autora. Może kiedyś sięgnę po któryś jego tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja nie czytałam ani jednej książki tego Autora. Chociaż lubię Kryminały

  OdpowiedzUsuń
 6. Znam inne książki tego Autora i wywarły na mnie piorunujące wrażenie - a zatem również po tę lekturę chętnie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyznam, ze totalnie ie moje klimaty, ale uwielbiam czytać Twoje recenzje! Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 8. Na półce stoi mi inna książka Maxa Czornyja, jeszcze jej nie przeczytałam, a tu już jestem ciągnięta do innej. Cóż, będzie musiała poczekać w kolejce, bo chcę ją przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 9. Z zainteresowaniem sięgnę po tę książkę, tytuł już wciągam na listę czytelniczą, tamte czasy tak wiele mają wspólnego ze współczesnymi... Izabela

  OdpowiedzUsuń