Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 25 lipca 2022

,,Grzechy szejka" Tom Steinfort

 ,,Grzechy szejka" Toma Steinforta to pozycja, która rzuca zupełnie nowe światło na olśniewający Dubaj. 


Zapoznawanie się z rzetelnymi reportażami pozwala na poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin. Nie inaczej jest w przypadku publikacji ,,Grzechy szejka" Toma Steinforta, który postanowił skupić się na Mohammedzie oraz księżniczkach Dubaju. Na ten temat powstało już kilka innych książek, jednak warto wziąć pod uwagę to, że autor profesjonalnie podszedł do tematu. Pozycja skupia się na pokazaniu głosu kobiet, które są przetrzymywane wbrew swojej woli. Szejk Mohammed nie jest tak nieskazitelny, jak próbuje się go ukazać. 

Publikacja w reporterskim stylu skupia się na pokazaniu sytuacji, w których księżniczki szejka Mohammeda nie miały prawa do życia zgodnie z własną wolą. Niektóre z nich wierzyły, że uda im się uciec, jednak były to niezwykle rzadkie sytuacje, by to się dokonało. Tom Steinfort skupia się na opisie tego, jak wygląda los kobiet w Dubaju. Mimo tego, że miasto jest często odwiedzane przez turystów ze względu na jego prestiż i inne zalety mało kto zwraca uwagę na to, w jaki sposób traktowane są tam księżniczki Mohammeda. Zwiedzającym zależy, przede wszystkim, na tym, by miło spędzić czas w nowym i stosunkowo tanim miejscu wypoczynkowym. 

,,Grzechy szejka" mogą trafić do szerszego grona odbiorców, którzy w świadomy sposób chcą przeczytać o tym, co ma miejsce w Dubaju. Dobrze jest interesować się historią innych państw, a nie zwracać uwagę na to, co jest tylko piękne i miłe dla oczu. Bez wątpienia Tom Steinfort w swoim reportażu pokazuje, że los księżniczek mieszkających w Dubaju jest nie do pozazdroszczenia. Pozostaje nam mieć nadzieję, że z czasem ulegnie on zmianie na lepsze.


Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Muza.

11 komentarzy:

 1. Grzechy szejka" z pewnością mogą trafić do szerszego grona odbiorców, ja nie czytałam osobiście

  OdpowiedzUsuń
 2. Tematyka nie przekonuje mnie, kiedyś podczytywałam, aby zrozumieć tak skrajnie odmienną od nas kulturę, ale za nic się nie przekonałam. :) Izabela

  OdpowiedzUsuń
 3. Niewątpliwie warto jest wiedzieć co dzieje się na świecie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeśli będę miał okazję przeczytam tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że dałabym jej szanse, chociaż okładka mnie nie zachęciła. Na szczęście przeczytałam recenzje i już jestem bardziej zainteresowana.

  OdpowiedzUsuń
 6. Niezmiennie ciekawi mnie ten temat. Jeżeli książka jest dobra, to chętnie poznam treść i docenię kunszt reporterski autora.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jest to tematyka bliska mojemu sercu i jakoś nie mam przekonania do tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałąm wcześniej o tej ksiażce i szczerze powiedziawszy nie wydaje mi się aby była to propozycja dla mnie

  OdpowiedzUsuń
 9. Zupełnie nie sięgam po książki związane z kulturą arabską. Jakoś mnie do nich nie ciągnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielokrotnie próbowałam przekonać się na tyle do tej kultury, aby ją zrozumieć, ale jednak z niepowodzeniem. Izabela

   Usuń
 10. Widziałam tę książkę w zapowiedziach, ale jakoś nieszczególnie mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń