Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 30 lipca 2022

,,Z pamiętnika początkującego psychiatry" Adam Stern

 Adam Stern postanowił spisać cztery lata swojej początkowej praktyki jako rezydent psychiatrii. Poznajcie jego wspomnienia.


Lubię książki z tłem medycznym, pisane przez lekarzy. Niewątpliwym wymiataczem w tej kwestii jest Adam Kay, jednak i ,,Z pamiętnika początkującego psychiatry" Adama Sterna jest warte uwagi. Adam przeprowadza nas przez cztery lata rezydentury na oddziałach, nie tylko dla dorosłych. Jako przyuczający się lekarz miał kontakt z pacjentami w różnym wieku i o wielu podłożach chorobowych. Choć miał chwile zwątpienia, wiedział, że chce pomagać ludziom.

Także jego brat wybrał medycynę, specjalność interny. Adamowi wydawało się,  że jest to bardziej poważny zawód, ich ojciec też był lekarzem tej specjalności. Choć jego pacjenci przychodzili i odchodzili, z każdym kolejnym egzaminem było mu coraz łatwiej. Nie wszystkich chorych udało się uratować, ale każdemu z nich Adam poświęcał tyle uwagi, na ile pozwalał mu czas systemu pracy. Przeszedł przez nocne zmiany, oddział dziecięcy i dla dorosłych. 

Jeżeli lubisz ciekawostki z medycznego oddziału i przychodni, koniecznie sięgnij po książkę ,,Z pamiętnika początkującego psychiatry". To pozornie lekka, ale dająca do myślenia historia lekarza, który swoje życie poświęcił pacjentom i przyszłej żonie. Czekam na kolejne publikacje autorstwa tego lekarza. Jestem przekonana, że ponownie będzie się w czym zaczytać, jeśli ukażą się na polskim rynku.


14 komentarzy:

 1. Niestety, ale to zdecydowanie nie jest książka dla mnie. Jeśli książki z medycyną w tle, to tylko powieści obyczajowe. Wystarczająco czasu spędziłam już w szpitalach i poradniach różnego typu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z racji zawodu, jestem ciekawa tej publikacji. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mówię nie, ale raczej będę polecać ją dalej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie odnajdę się w tej książce, nie te sfery czytelnicze, do których chętnie zaglądam, ale z pewnością wielu czytelników zainteresuje. :) Izabela

  OdpowiedzUsuń
 5. To może być niezła książka. Nie widziałam jej wcześniej w księgarniach, fajnie, że wpadłam tu i zerknęłam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada sie ciekawie, chetnie zerkne na te pozycje :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zdecydowanie nie jest to propozycja dla mnie. Nie przepadam za taką tematyką w książkach.

  OdpowiedzUsuń
 8. Twoja recenzja mocno mnie zainteresowała, czuję się zachęcona :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Psychiatria jest mało znaną dziedziną nauki i medycyny, a wejść w nią i jej otoczenie dzięki rezydentowi. To zdecydowanie bedzie dobra książka. Kinga

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo zdecydowanie ciekawa ksiazka, muszę po nią sięgnąć

  OdpowiedzUsuń
 11. Trudny temat, trudna praca, nawet dla lekarza, który jest odporny psychicznie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy o tej książce nie słyszałam ale zapowiada się bardzo interesująco. Muszę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawa książka, lubię takie pisane z osobistego doświadczenia...tym bardziej, że to lekarz...

  OdpowiedzUsuń
 14. Czytałam i muszę przyznać że mało co mnie w tej książce zaskoczyło. Ale dobrze mi się ją czytało :)

  OdpowiedzUsuń