Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 21 sierpnia 2022

,,Caryca" Ellen Alpsten

 Powieści historyczne zawsze cieszą się uznaniem odbiorców. Tak jest również w przypadku ,,Carycy" Ellen Alpsten.


Ze względu na kierunek studiów, jaki miałam okazję ukończyć, a była to filologia rosyjska, zawsze z zainteresowaniem sięgam po lektury dotyczące Rosji i tego co miało miejsce na jej terenie. W związku z tym nie mogłam przejść obojętnie obok lektury ,,Carycy" Ellen Alpsten, która skupia się na czasach panowania cara Piotra Wielkiego. Już bardzo zachęcające opinie na Lubimy czytać zapowiadały, że będzie to doprawdy fascynująca lektura. Z olbrzymią niecierpliwością wyczekiwałam chwili, w której będę mogła się z nią zapoznać. Gdy tylko ten moment nadszedł miałam świadomość tego, że muszę zarezerwować sobie na ten tytuł odpowiednią ilość czasu.

Główną bohaterką wydania została Marta. Nastolatka w wieku 15 lat została sprzedana na służbę, następnie w jej życiu miał miejsce wątek związany z zabójstwem i ucieczką. Jej życie być może miało odmienić się w chwili, gdy uwagę na nią zwrócił car Piotr Wielki. To własnie ten mężczyzna marzył o tym, by rosyjskie cesarstwo zostało zmienione w rosyjskie imperium. Czy udało mu się tego dokonać? Czy związek Marty, a następnie carycy Katarzyny z Piotrem Wielkim był szczęśliwy?  

Ze względu na fakty historyczne na pewno bardzo duże grono odbiorców tego wydania słyszało o carze Piotrze Wielkim. ,,Caryca" Ellen Alpsten skupia się na prawdzie historycznej. Autorka jak najwierniej starała się oddawać wszelkie wydarzenia, jednak niekiedy posunęła się do pewnego nagięcia faktów. Nie dziwi mnie to, że ,,Caryca" Ellen Alpsten uważana jest za tak wspaniałą pozycję. Na pewno jest to warta uwagi lektura historyczna, na którą warto jest poświęcić swój wolny czas w czytelniczym planie dnia. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Marginesy.

9 komentarzy:

 1. Też z zainteresowaniem zagłębiłam się w tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie jest to powieść godna uwagi i na pewno po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba jest całkiem sporo książek krążących wokół rządów Piotra Wielkiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Joanna Postupalska-Bożek21 sierpnia 2022 20:45

  Chyba przez wydarzenia związane z Rosja mam taki wewnętrzny opór przez tym krajem i jego kulturą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie jest to powieść godna uwagi

  OdpowiedzUsuń
 6. Totalnie nie mój klimat niestety... ale znalazłam inne interesujące u Ciebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ostatnio wzięło mnie na historyczne klimaty, warto im poświęcić uwagę, zatem i tę książkę będę miała na uwadze. :) Izabela

  OdpowiedzUsuń
 8. Klimaty rosyjskje swietnie,ale wolę literature rosyjska :)

  OdpowiedzUsuń
 9. dziękuję dr Ellen za przysługę, którą mi wyświadczyłeś. Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ mój najemca w końcu spłacił mój dwuletni czynsz. zapłacił pieniądze, a teraz nie ma go w moim domu. Bez ciebie nie byłbym w stanie wyciągnąć od niego pieniędzy. Postawiłem go przed sądem, ale dali mu mnóstwo czasu na spłatę długu, ale dziękuję za to, że spłaciłeś go w mgnieniu oka. Obiecuję, że będę nadal zeznawał online i wszędzie o twojej potężnej pracy. Jeśli masz którykolwiek z poniższych problemów, skontaktuj się z dr Ellen przez WhatsApp: +2348106541486
  E-mail: ellenspellcaster@gmail.com
  1) niewierność
  2) dłużnicy uporczywi
  3) wytrwali najemcy
  4) nieterminowa spłata kredytu
  5) narkomania
  6) słaba sprawność seksualna
  7) powtarzająca się aborcja
  8) niepłodność
  9) Awans w pracy
  10) magiczny pierścień
  11) Rozwód
  12) Odzyskaj swojego byłego
  13) Przełam obsesję
  14) Wróć do zaklęcia nadawcy
  15) Czary ochronne
  16) Szczęśliwy urok
  17) Zaklęcia wygrywające na loterii
  18) gejowskie zaklęcia miłosne
  19) Lesbijskie zaklęcia miłosne Bez względu na to, jakie masz problemy, dr Ellen ci pomoże.
  WhatsApp: +2348106541486
  E-mail: ellenspellcaster@gmail.com

  OdpowiedzUsuń