Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 28 września 2022

,,Korona diabła. Tom 2" Monica James

,,Korona diabła. Tom 2" Monici James to doskonała kontynuacja ,,Korony diabła". Sprawdźcie też inne nowości w księgarni.


Monica James po wstrząsającym zakończeniu tomu pierwszego pod tym samym tytułem, sprawiła, że nie mogłam doczekać się kontynuacji ,,Korony diabła". Poznajemy Alekseia Popova, władcę miasta, który w wyniku niekorzystnych dla niego działań zostaje z przysłowiowego tronu zrzucony. Rządy obejmuje jego brat, jednak Popov ma wiele słabostek. Jedną z nich stała się zakonnica Ella, która nie do końca była tak święta, jak wydawało się na początku. Aleksei wychowywany w sierocińcu wielką miłością darzy to miejsce. Szacunek do matki przełożonej sprawia, że jest gotów poświęcić własne życie dla dobra sprawy.

Alekseia Popova czytelnik mógł poznać za sprawą serii All The Pretty Things, gdzie dowiadujemy się też o jego relacji z Willow. Choć ,,Koronę diabła" można czytać jako samodzielny cykl, to jednak umiejscowienie go w ramach wcześniejszych wydarzeń jest niezwykle praktyczne. Aleksei to mężczyzna, który niczego i nikogo się nie bał. Bawił się kobietami, do czasu aż w formie zakładu nie wygrał Willow. Została jego maskotką, ale jednocześnie sprawiła, że znalazł w sobie zatracone resztki społeczeństwa. Jej późniejszy związek z mężczyzną, który ją pokochał sprawił, że stała się zupełnie inną kobietą. Choć Aleksei wciąż żywi do niej ciepłe uczucia, to jednak nie może poradzić sobie z tym, że znów pragnie wrócić na szczyt. Ważnym dla niego celem jest także ochrona sierocińca.

W poprzednim tomie dla dobra sprawy odrzucił rodzące się między nim a Ellą przywiązanie, przechodzące w głębsze uczucie. Okazuje się jednak, że nie do końca może i umie poradzić sobie z tą stratą. Monica James pokazuje za sprawą swoich bohaterów walkę o ,,mniejsze zło". Ella postanawia w imię miłości oddać się dobrowolnie w ręce wroga. Lecz, czy Aleksei Popov też nim nie jest? Jedno jest pewne. ,,Korona diabła 2" przysporzy czytelnikom wielu emocji. Jeśli znasz serię All The Pretty Things, nie możesz przejść obok tej kontynuacji obojętnie.  

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Tania Książka.

8 komentarzy:

 1. Ten cykl będę polecać dalej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja nie znam tej serii, ale jeśli warto się z nią zapoznać, zmienię to z chęcią

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie znam tej serii ale fabuła brzmi ciekawie. Może się skuszę niedługo, jak będę potrzebowała czegoś lekkiego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie znam tej serii, ale potrzebuję małej odskoczni od kryminałów, więc może po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam i całkiem mi się podobało :) Przyjemna, choć lekko naciągana seria.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tytuł, który chętnie podsunę mojej córce pod rozwagę, właśnie ją powinien zainteresować, tylko najpierw pierwszy tom. Izabela

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślałam patrząc po okładce że będzie to zupełnie inna tematyka. Tematyka trochę jednak nie jest w moich klimatach

  OdpowiedzUsuń
 8. Widziałam już recenzje tej książki i kiedyś bym się na nią skusiła, ale ostatnio rzadko sięgam po ten gatunek.

  OdpowiedzUsuń