Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 25 października 2022

,,Rozmowy o muzyce" Haruki Murakami, Seiji Ozawa

 ,,Rozmowy o muzyce" jest jednym z wydań, z którymi miałam okazję zapoznać się w ostatnim czasie.


Haruki Murakami znany jest przede wszystkim jako twórca wybitnych powieści, z którymi zapoznawać się mają okazję czytelnicy w naprawdę wielu krajach. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, iż pisarz nie dość, że jest wielbicielem jazzu to jeszcze dodatkowo muzyki poważnej. Z tego też powodu udało mu się przeprowadzić rozmowę z jednym najwybitniejszych dyrygentów na świecie, jakim bez wątpienia jest właśnie Seiji Ozawa. Mimo muzycznej tematyki tego wydania nie jest ono koniecznie przeznaczone wyłącznie dla miłośników utworów.

,,Rozmowy o muzyce" to zbiór wywiadów, które zostały przeprowadzone między dwoma mężczyznami. Na początku jest krótkie wyjaśnienie, niekiedy pojawia się także treść, która ma stanowić wprowadzenie do kolejnej rozmowy. Zarówno Haruki Murakami, jak i Seiji Ozawa stworzyli wspólnie tak ciekawy wywiad, że niekoniecznie jest on skierowany wyłącznie do odbiorców muzyki poważnej. Z powodzeniem mogą się z nim zapoznawać także osoby, które z tymi utworami nie mają za wiele wspólnego.

Bez wątpienia ,,Rozmowy o muzyce" właśnie dzięki napisaniu ich w formie wywiadu czyta się naprawdę sprawnie. Dokładnie umówione zostały niektóre utwory, a pytania zadawane są w sposób trafny. Niewątpliwie można skusić się więc na tę lekturę, gdyż czas spędzony z ,,Rozmowami o muzyce" na pewno nie będzie straconym. Być może dzięki zapoznaniu się z tą pozycją odbiorca postanowi zainteresować się właśnie muzyką poważną lub też muzyką w ogóle.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Wydawnictwu Muza.

8 komentarzy:

 1. Mogłabym się skusić na lekturę tej publikacji.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Murakami to jeden z moich ulubionych Autorów. Tej książki jeszcze nie miałam okazji czytać - ale wszystkie wcześniejsze mnie urzekły i zapadły głęboko w pamięć.

  OdpowiedzUsuń
 4. I takie książki znajdą swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 5. Och, Murakami, to musi być coś pięknego. Mam obecnie trylogię jego książek na półce. Ta będzie następna!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie wiem czy to książka, dla mnie nie przepadam za muzyką poważną.

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam murakamiego, jeden z moich ulubionych pisarzy. Tej pozycji jeszcze niw czytalam,ale na pewno nadrobię
  Agaman

  OdpowiedzUsuń
 8. Murakami to pisarz, który od pierwszej swojej książki towarzyszy mi w czytelniczej drodze. Ten tytuł też wkrótce poznam.

  OdpowiedzUsuń