Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 25 listopada 2022

,,Oddaj to nocy" Agata Czykierda-Grabowska

  ,,Oddaj to nocy" to zupełnie nowe literackie oblicze Agaty Czykierdy-Grabowskiej. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni.

Agata Czykierda-Grabowska i jej twórczość głównie kojarzą się z literaturą kobiecą, młodzieżową, obyczajową. Tymczasem Autorka postanowiła ukazać czytelnikom swoje kolejne oblicze. ,,Oddaj to nocy" to świetna książka z podłożem psychologicznym, społecznym i kryminalnym. Z powieściami pisarki zaczęłam zapoznawać się przed kilkoma laty. I choć debiutowała w 2015 roku, z każdym kolejnym wydaniem zdobywa coraz to nowe szerze czytelników. Wydaje samodzielnie i z wydawnictwem, za każdym razem w powieść wkładając całe swoje serce. Tym razem czas na prawdziwą petardę.

Nie spodziewałam się, że można napisać tak dobry kryminał, gdzie do samego końca nie zorientuję się w licznych zawiłościach. Szczerze przyznam, że kusiło mnie, by gdzieś tak w połowie zajrzeć na koniec i sprawdzić rozwiązanie zagadki, jednak nie zrobiłam tego, nie psując sobie niespodzianki ze świetnej powieści. Ela i Andrzej Borkowscy razem z dwójką swoich dzieci, Arkiem i Kingą, przed rokiem zginęli w wypadku samochodowym. Oskarżonym został prowadzący pod wpływem alkoholu Mateusz Karczewski, pierwsza miłość Olgi Lindy. Kobieta postanawia wrócić do Niemirowa, gdzie z domu nieżyjącej babci rozpoczyna prywatne śledztwo. Nie wszystkim jest to na rękę...

Autorka umiejętnie wodzi czytelnika za nos, myli tropy. Świetnym zabiegiem literackim było ułożenie wierszyka, którego kolejne wersy co jakiś czas stanowią niejako podrozdział i dalszą część historii Borkowskich. Dowiadujemy się, że w ich życiu rodzinnym nie było idealnie, jednak kto tak naprawdę był odpowiedzialny za spowodowanie śmiertelnego wypadku? Olga nie wierzyła, by Mateusz mógł to zrobić. Niestety, zmarli nie mogli jej pomóc... Dzięki swojemu doświadczeniu i przenikliwej intuicji prowadzi czytelnika przez kolejne meandry wiejskich zagadek i tajemniczych zbrodni. Doskonale wykreowane postaci, stopniowanie napięcia. Prawdziwy majstersztyk, Pani Agato! Serdecznie polecam. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję TaniaKsiazka.pl

9 komentarzy:

 1. Ten wierszyk na pewno jest ciekawym pomysłem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie książki bardzo lubię, więc tym bardziej jestem ciekawa nowej odsłony twórczości tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawa recenzja jednak ksiązka o tematyce kryminalnej nie jest dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. O to są moje klimaty, więc obowiązkowo ten tytuł ląduje na mojej liście czytelniczej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa jestem odbioru tej książki, lubię tego typu przygody czytelnicze, tytuł będę miała na uwadze. Izabela

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiłaś mnie tą książką. Wprawdzie ja nazwiska autorki nie kojarzę z żadną jej powieścią, ale tu z pewnością bym odnalazła coś ciekawego dla sie do poczytania.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam w planie zamówić sobie tę pozycję, właśnie przeglądam co mają nowego w tej księgarni i ta książka jest już w koszyku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kupiłam ją do biblioteki i jestem ciekawa tej pozycji autorki. Mam za sobą lekturę innych jej książek. Były bardzo ciekawe.

  OdpowiedzUsuń
 9. takie wodzenie za nos, brzmi ciekawie, będę musiałą przeczytać tą ksiązke

  OdpowiedzUsuń