Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 1 listopada 2022

,,Stay Gold" Tobly McSmith

  Na polskim rynku powstaje coraz więcej książek o tematyce osób homoseksualnych lub transpłciowych, co bardzo cieszy. 


Nie możemy udawać, że te tematy nas nie dotyczą. Nie wszyscy jesteśmy tolerancyjni, co jest dla mnie niejasne, ponieważ każdy ma prawo żyć w taki sposób jaki mu odpowiada. Tak samo jest z osobami trans, które same za siebie nie wybierają tego, że źle czują się w swoim ciele i woleliby być osobą innej płci. W przypadku takiej osoby możliwe jest przeprowadzenie operacji zmieniającej płeć, jednak i tak najważniejsze w tym całym procesie jest akceptacja i wsparcie najbliższych osób, co nie zawsze jest takie oczywiste.   

Głównym bohaterem został chłopak w ciele dziewczyny, którego ojciec nie chciał zaakceptować tego, że tak naprawdę czuje się osobnikiem płci męskiej. Na szczęście pomocą służyła mu koleżanka z nowej szkoły przez którą Pony postanowił się otworzyć. Czy jednak Gretchen była gotowa na to, by całkowicie stanąć po jego stronie?

Już na wstępie jest wspomniane, że jeśli dla kogoś książka jest za trudna nie musi po nią sięgać lub może ją odłożyć w dowolnym momencie, gdy poczuje się przytłoczony treścią. Pozycja mimo poruszania bardzo ważnych tematów jest lekko napisana i dorosły czytelnik na pewno nie będzie mógł się od niej oderwać. Na zakończenie jest dodany słowniczek pojęć związanych z osobami o różnej orientacji, by jeszcze lepiej zrozumieć fabułę tej publikacji.  Jednocześnie warto wspomnieć o tym, iż jest to debiut autora.  

Za książkę dziękuję wydawnictwu Harper Collins

9 komentarzy:

 1. Cieszę się, że jest coraz więcej książek tego typu na naszym rynku. Nie tylko stanowią rozrywkę, ale i uświadamiają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że wiele osób nie tyle ma problemy z tolerancją co z akceptacją, to jednak dwie różne sfery podejścia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka bardzo na czasie książka, ważne aby przeczytało ją młode pokploenie

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie warto czytać takie książki i mówić o nich.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie, zakochanej w serii Heartstopper, chyba będzie to idealna książka. Bardzo lubię taką młodzieżówkę z wątkami LGBT.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostatnio na naszym rynku wydawniczym pojawia się cała masa takich tytułów i przyznam, że już mi się mocno przejadły. Wydaje mi się, że w obecnej chwili to po prostu trend, a nie cokolwiek innego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem bardzo ciekawa tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam kogoś, kto z pewnością zainteresuje się tym tytułem. Niestety nie nalezę do tych osób.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo dużo takich querowych książek powstaje, ale to dobrze, że docierają do młodych czytelników. Ten problem istnieje i nie możemy przechodzić obok tego obojętnie.

  OdpowiedzUsuń