Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 16 marca 2023

,,Hikikomori. Historie o uciekaniu w samotność" Pola Rise

 ,,Hikikomori. Historie o uciekaniu w samotność" Poli Rise skupia się na przedstawieniu dwunastu historii.


Z roku na rok liczba osób na całym świecie przez cały czas się zwiększa. Wydawać by się więc mogło, że nie sposób nie zainteresować się tym, czy możliwe jest to, by nie mieć żadnych znajomych lub inaczej - czuć się samotnym w momencie, gdy tych osób jest coraz więcej. Tak jednak się dzieje i japońskie tytułowe słowo związane z samotnością zaczyna rozprzestrzeniać się także poza granice tamtego kraju. Jest to problem, który może dotknąć każdego niezależnie od wieku, miejsca zamieszkania, czy wykształcenia.

,,Hikikomori. Historie o uciekaniu w samotność" Poli Rise to zbiór, opierający się na historiach 12 bohaterów. Wydawać by się mogło, że każda z osób była inna od poprzedniej. Wszystkie one miały jednak taki sam problem, a była nim samotność. Samotnym można czuć się zarówno wtedy, gdy zamknie się w swoich czterech ścianach, jak również w momencie, gdy mimo tłoku osób nie potrafi się odczuwać zaangażowania w nawiązywanie kontaktów. 

Warto mówić o tym, co nie powinno być tematem tabu. Jedną z takich spraw jest samotność. Japońskie słowo znajduje zastosowanie na różnych kontynentach oraz w wielu krajach. Samotność nie zwraca uwagi na doświadczenie życiowe, czy rodzaj wykonywanego zajęcia. Tak naprawdę może dotknąć każdego. ,,Hikikomori. Historie o uciekaniu w samotność" Poli Rise jest wydaniem książkowym, które zostanie połączone z wydaniem płyty.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu Muza.

6 komentarzy:

 1. Jak wiele znaczeń i brzmień ma samotność, szerokie i pojemne pojęcie, niestety, zaczyna być psychiczną chorobą cywilizacji. Izabela Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja myślę, że ten problem był od zawsze , wiele tkwi w naszej naturze ... pamiętam samotne koleżanki z akademika (w którym na brak towarzystwa nie można było narzekać) - one wybierały samotność, bo tak chciały i są same do dzisiaj . Ja zawsze otaczałam się masą ludzi, ale teraz uciekam w samotność , bo ją po prostu lubię . Ciekawa jestem tej książki, bo może ktoś ma inne spojrzenie na ten problem i może moje wcale nie jest słuszne

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi bardzo ciekawie, chociaż przyznam, że płyty to już przestarzały nośnik.

  OdpowiedzUsuń
 4. To naprawdę ważna lektura.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się naprawdę dobrze oraz smutno, myślę, że warto ją przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń