Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 16 sierpnia 2023

,,Dark" Ada Tulińska

,,Dark" Ady Tulińskiej to kolejna bardzo dobra lektura tej autorki. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni.

 
Ada Tulińska całkiem niedawno pojawiła się na polskim rynku, ale już od kilku lat szturmem podbija serca Polaków, którzy pokochali jej twórczość. Autorka nie stroni od powieści wydawanych pod szyldem Niegrzecznych książek, ale niestraszna jej także fantastyka, czy elementy dramatu. ,,Dark" to zupełnie inne oblicze jej twórczości. Nie zakrzyknęłam z zachwytu, ale otrzymuje ode mnie mocną czwórkę. Już sama okładka jest zapowiedzią czegoś mrocznego, może zła, które czai się tuż za rogiem? Im dalej w treść, tym więcej odpowiedzi na nurtujące czytelnika pytania.

Miasto Shawton stanie się tłem dla rozgrywających się wydarzeń. Poznajemy Skye, wolnego strzelca, który jest dziennikarzem. Kobieta spotyka się tylko w redakcji, gdy zachodzi wyższa konieczność, większość czasu poświęcając na szeroko pojęty research. Jej najlepszą przyjaciółką jest Ann, która od lat spotyka się z Dennisem. Jak się jednak okazuje, każda znajomość ma swoją wartość, także ta. Przypadkiem, a może i nie Skye trafia na aplikację Ekstremum, gdzie może znaleźć miłość swojego życia lub przygodną znajomość. Jej nowym internetowym znajomym zostaje Jayden. Jak się jednak okazuje, aplikacja ta nieco wymyka się spod kontroli bohaterki...

Muszę przyznać, że nie jest to bardzo rozbudowana powieść Ady Tulińskiej i dzięki temu też dość sprawnie się z nią zapoznałam. Powiedziałabym, że autorka tym razem przygotowała kryminalno-dramatyczne tło do tego, by pokazać, jak wiele informacji możemy przekazać poprzez swoje internetowe działania. Skye domyśla się, że rozmówca jest kimś z jej otoczenia, jednak... w sieci jak wiadomo wszyscy jesteśmy mniej lub bardziej anonimowi. Pisarka stworzyła ciekawą intrygę miłosną, której finał oczywiście poznamy w tej powieści.

Z twórczością Ady Tulińskiej zapoznaję się już kilka lat i przeważnie wciąga mnie od pierwszych stron. Na uwagę z pewnością zasługują także ,,To ty pracujesz dla mnie", seria ,,W ciemności", czy ,,Zależna od mafii". Przede mną wciąż wiele tytułów do odkrycia, a tobie polecam ,,Dark", jeśli lubisz niekonwencjonalne fabuły i mroczne tło akcji.  

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Tania Książka.

7 komentarzy:

 1. Zapowiada się interesująco. Nie słyszałam o tej książce

  OdpowiedzUsuń
 2. Od czasu do czasu czytam takie książki. Tę będę miała na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam debiut autorki i byłam bardzo rozczarowana. Mam nadzieję, że ta książka jest już lepiej napisana.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię twórczość autorki. Jeśli widać tu inne oblicze jej twórczości to czuję się zaintrygowana.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam autorki i nic z jej książek nie dane mi było przeczytać. Może dlatego, że intrygi miłosne mnie tak bardzo nie pociągają.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa zapowiedź. Książka wydaje się być interesującą mieszanką dramatu i kryminału.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się naprawdę interesująco.

  OdpowiedzUsuń