Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 30 września 2012

,,Morska straż" Adrian Tchaikovsky - recenzja


Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 728
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras


Autor już od czasów szkolnych zajmował się pisarstwem, pisał opowiadania i powieści fantastyczne. Przez 15 lat nikt nie chciał wydawać jego dzieł. Dopiero w 2006 roku wydawnictwo Tor zaczęło publikować jego cykl ,,Cienie Pojętnych".

Marcantor i Palandrya trafili wraz z chłopcem do obcego świata. Nowe miejsce było dla nich zupełnie nieznane. Okryli chłopca peleryną, aby nie zmarzł. Niedługo potem pojawiła się Santiren. Palandrya postanowiła wrócić tam, skąd przybyli. Chciała sprawdzić, czy nikt ich nie śledził. Nie obawiała się ewentualnych tortur. Cynthaen nienawidziła pająkopodobnych. Uważała, że chłopiec i jego opiekunka, Palandrya, do nich należeli. Gdyby kobieta nie odeszła nie zawahałaby się ich zabić. Nie mogła jednak tego zrobić, gdyż obowiązywał ją pakt. Zaprowadziła ich do kryjówki, lecz rano musieli ją opuścić. Cynthaen zabrała ich do miejsca, które było dla nich obce, do Arvandile. Czy Mistrz Kałamarz przyjął nowych członków do swojego miasta? Co w zamian zaproponowała mu Cynthaen? Jakiej pracy będą musieli się podjąć, by pozostać w mieście? Dlaczego Aradokles był ścigany?


Książka należy do gatunku fantastyki. Autor doskonale sprawdza się w tym gatunku. Dzieło jest rewelacyjne.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego pisarza. ,,Mroczna straż" to już szósta z kolei część cyklu ,,Cienie Pojętnych". Pomimo tego,  że zaczęłam właśnie od niej szybko zorientowałam się w fabule i nie musiałam wracać do poprzednich części.

Na książkę trafiłam przypadkiem, głównie zainteresowała mnie okładka. Nie żałuję jednak, że po nią sięgnęłam. Dopiero w domu zauważyłam, że to szósta część cyklu, lecz się nie zawiodłam na twórczości pisarza.

Język utworu jest zrozumiały, prosty, czytelny dla przeciętnego czytelnika. Powieść czyta się szybko, nie ma zbędnych opisów sytuacji. Już od pierwszych stron bardzo wciągnęłam się w życie bohaterów ,,Mrocznej straży".

9 października ma odbyć się premiera 7. części cyklu ,,Cienie Pojętnych" - ,,Spadkobiercy ostrza". Gdy będę miała okazję na pewno po nią sięgnę.

,,Morska straż" doskonale nadaje się do wszystkich, którzy uwielbiają fantastykę. Książka pomimo swojej długości jest warta przeczytania.

Moja ocena : 8,5/10

Za egzemplarz książki dziękuję 2 komentarze: