Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 22 listopada 2012

,, Na Grobli" Eustachy Rylski - recenzja

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010
Format : Książka
Ilość stron: 192
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Matras

Eustachy Rylski ( ur.1944) - prozaik, dramaturg, scenarzysta. Autor dyptyka powieściowego ,,Stankiewicz", ,,Powrót" , zbiorów opowiadań ,,Tylko chłód" i ,,Wyspa", esejów zebranych w tomie ,,Po śniedaniu" , powieści ,,Człowiek w cieniu" i ,,Warunek", za którą w 2006 r. został nominowany do Nagrody Nike, a także sztuk teatralnych i scenariuszy filmowych. Jego utwory były tłumaczone na wiele języków. Mieszka w Chotomowie pod Warszawą. 


Bohater to artysta, poeta, który wspomina swoje dawne życie. Pewnego dnia umówił się z innymi ludźmi, którzy podjechali po niego czarną wołgą. Mieszkał wtedy w Moskwie, był to jedyny jego pobyt w tamtym kraju. Udali się do ,,Metropolu"...

W tekście znajduje się dużo zapożyczeń z języka rosyjskiego, np. kontent, szynel. Może to być pewnym utrudnieniem, którzy nie znają znaczenia tych słów i nie zrozumieją przesłania autora. Język jest bardzo ciężki, zawiły, trudno połapać się w fabule.

Irytujące są też nagminne wtrącenia autora. Stwarza to pozory opowieści, jakby narrator prowadził rozmowę z czytelnikami. Mnie osobiście bardzo to denerwowało.

Moja ocena : 4/10

Za egzemplarz książki dziękuję 4 komentarze:

  1. brzmi super, właśnie szukałam czegoś do czytania :)

    OdpowiedzUsuń
  2. ciekawe czy mi się spodoba, dostałam ją od ciebie, więc nie długo się za nią zabiorę

    OdpowiedzUsuń