Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 17 listopada 2012

,,Ocalenie Atlantydy" Zyta Oryszyn - recenzja

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2012
Format : Książka
Ilość stron: 272
Półka: posiadam
Do kupienia: GandalfMerlin, Matras

Zyta Oryszyn, a właściwie Anna Zyta Kaczyńska z domu Bartkowska urodziła się 16 sierpnia 1940 w Zagórzu k. Sanoka. Kobieta to polska pisarka, dziennikarka, tłumaczka. ,,Ocalenie Atlantydy" to pierwsza od dwudziestu lat powieść Zyty Oryszyn.

Babcia Mania znajdowała się w schronie. Wciąz ją coś dusiło i kaszlała, pomimo tego, ze było zabronione. Gdyby ktoś ją usłyszał mogło by stać im się coś złego lub mogliby stracić życie. Chodziły pogłoski, że będzie wojna. Niemcy i Sowieci chcieli napaść na Polskę. Gdy wpadli na podwórze ludzie zaczęli uciekać na zachód, na ziemie odzyskane. Byli niewykształceni, chcieli uciekać do rzeki Kongo, gdyż myśleli, że się tam znajduje. Jak można się domyślić - nie znaleźli jej. Dostali się na zachód, były tam domy piętrowe, nie było lasów, były pola. Postanowili się tam osiedlić. Wszystko było tam inne, niż dotychczas...

Książka opowiada o losach ludzi po wojnie, dokładnie o przesiedleńcach. Jest to kolejna ksiażka Zyty Oryszyn, jednak została ona napisana dopiero po upływie 20 lat od wydania ostatniej pozycji. Mimo wszystko bardzo się cieszę, że powstała.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, jednak mam nadzieję, że nie ostatnie. Bardzo spodobał mi się jej styl pisarski, sposób, w jaki opisywała wydarzenia zwiążane z bohaterami.

Język książki jest prosty, zrozumiały, książkę czyta się bardzo szybko. Temat też jest bardzo wzniosły, ważny, trzeba mówić o życiu po wojnie. Było to już moje kolejne spotkanie z tą tematyką , jednak mam nadzieję, że nie ostatnie.

,,Ocalenie Atlantydy" polecam  wszystkim, którzy chcą poznać losy ludzi po zakończeniu II wojny światowej.

Moja ocena : 8/10

Za egzemplarz książki dziękuję 
Książka została przeczytana w ramach wyzwań czytelniczych - temat wojna i literatura :


8 komentarzy:

 1. uwielbiam taką tematykę przypuszczam, ze książka jest świetna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Losy powojenne były nie mniej dramatyczne niż wojenne. Mnóstwo ludzi dotknął powojenny eksodus obyśmy nie musieli doświadczać tego po raz kolejny.
  Jestem pod wrażeniem szybkości Twojego czytania i umieszczania recenzji, które są w sam raz.W miarę krótkie,ale treściwe i zawierające sedno tego co chcesz napisać.)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tematyka ważna a ocena książki wysoka, więc jeżeli nadarzy się okazja, chętnie przeczytam tę książkę. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie!

  Zapraszamy:
  http://katalog-moli-ksiazkowych.blogspot.com/p/konkursy.html

  OdpowiedzUsuń