Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 31 grudnia 2012

,,Szkoła Średnia. Odnaleźć swój świat" Jan Trzepacz - recenzja

Wydawnictwo: Psychoskok
Data wydania: 2012
Format : E-book
Ilość stron: 271
Półka: posiadam
Do kupienia: Ebooki


Jan Trzepacz to autor dość mało znanej książki ,,Szkoła Średnia. Odnaleźć swój świat" dotyczącej stosunków homosensulanych.

Patrycja z Łukaszem przyjaźnili się od zawsze. Chłopak traktował ją, jak siostrę. Spędzali ostatnie dni wakacji, ciesząc się swobodą. Niedługo mieli udać się do nowego liceum, gdzie miały odmienić się ich losy. Na szczęście jeszcze o tym nie myśleli. Patrycja była lesbijką, jednak nie przyznawała się do tego przed przyjacielem. Obawiała się, że przez tą informację ich kontakty mogłyby ulec zmiania. Autobus się spóźniał. W czasie powrotu do domu Łukasz zauważył bójkę chłopców, wszyscy przechodzili wobec tego obojętnie, nikt nie chciał pomóc poszkodowanemu. Stanął w jego obronie. Gdy wrócił do domu rodzice mieli mu za złe, że się spóźnił. Nie uwierzyli mu w to, że autobus się spóźnił. Kolejnego dnia spotkał się jeszcze z Patrycją. Opowiedział jej o bójce. Za kilka dni mieli udać się do nowego liceum...

Akcja powieści toczy się w czasach współczesnych i opowiada o stosunkach homoseksualnych pomiędzy ludźmi.

Język powieści jest prosty i zrozumiały, książkę czyta się umiarkowanie szybko. Bardzo raziły mnie jednak błędy interpunkcyjne, nie mogłam na nie patrzeć. Mimo wszystko książkę przeczytałam z wielką przyjemnością.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tego autora, jednak zastanowię się, czy sięgnąć po więcej, nie jestem do tego przekonana.

Problem homoseksualności staje się coraz bardziej popularny w pozycjach czasów współczesnych. Spotkałam się już z nim wielokrotnie, uważam jednak, że jest na tyle ważny, że warto o nim mówić.

,,Szkoła Średnia. Odnaleźć swój świat" to wspaniała pozycja, którą polecam każdemu z nas.

Moja ocena : 8/10

6 komentarzy: