Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 30 stycznia 2013

,,Potrawy i zwyczaje Wielkanocne” Praca zbiorowa

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2011
Format : Książka
Ilość stron: 160
Półka: posiadam
Do kupienia: Merlin, Publicat


Wiadomo, że co święta to zwyczaje. Bożego Narodzenia nie wyobrażamy sobie bez barszczu z uszkami, czy strucli makowej. Z Wielkanocą jest tak samo, wiadomo jednak, że co roku przygotowywanie tych samych dań może stać się monotonne i nużące. Naprzeciw nam wychodzi nam pięknie brzmiąca książka ,,Potrawy i zwyczaje Wielkanocne. Wyczaruj pachnące, radosne święta dla swojej rodziny”. Czy to naprawdę tak działa?

Muszę przyznać, że na polskim rynku, który bądź co bądź śledzę mniej lub bardziej regularnie nie spotkałam się jeszcze z pozycją typowo z daniami na Wielkanoc. W okresie bożonarodzeniowym gdzie się nie obejrzałam, to były książki z przepisami na tradycyjne potrawy. Wielkanocy jednak nigdzie nie widać, owszem są książki ogólno tematyczne, regionalne, ale wielkanocne? Dlatego, gdy zobaczyłam w ofercie grupy Publicat tą pozycję nie wahałam się ani chwili.

Czego możemy się spodziewać? Na początku muszę zaznaczyć, że jest to praca zbiorowa, co jeszcze bardziej uatrakcyjnia tą książkę moim zdaniem. Znajdziemy krótkie wprowadzenie w temat, z którego dowiemy się na przykład, skąd wziął się zwyczaj dzielenia jajkiem, co kiedyś oznaczał, świetna sprawa, muszę przyznać, że aż tak tej genezy nie znałam. Opisana została w sposób łatwy i przyjemny, więc nikogo nie zanudzi ;)

Nie zabraknie również czegoś dla dekoratorów stołu. Ci dowiedzą się, jak zrobić czapeczkę na jajko czy łąkę w wazonie. Wszystko pięknie opisane, pozamieszczane zdjęcia krok po kroku.

No, ale ja tu o wszystkim, a tak naprawdę najważniejsze są przepisy, którymi jestem oczarowana. Tak, jak uwielbiam książki kucharskie, tak jakbym mogła je przeglądać godzinami i wymyślać, co ugotuję, tak przy tej pozycji pochłaniałam wszystko oczami i zgłodniałam niemiłosiernie. Wszędzie znów pozamieszczane przepiękne zdjęcia. Z boku zamieszczone zostały informacje o tym, na ile osób jest danie przewidziane, stopień kaloryczności, czas przygotowania, czy koszt.

Na początku został zamieszczony spis treści, a na końcu został zrobiony jeszcze alfabetyczny spis dań, co bardzo przypadło mi go gustu. Dania Wielkanocne nie oznaczają, że mogą być tylko wykonywane w tamtym okresie. Ja z pewnością już nie długo skuszę się na kilka z nich. Możecie spodziewać się przepisu na Paschę morelową, czy babkę piaskową w polewie.

Czy polecam tą pozycję? Jak najbardziej tak, przepisy są przeróżne . Znajdziemy w książce, jak zrobić z 10 rodzajów mazurków, czy tyle samo serników, jednak nie zrażajcie się tym. Smakosze mięsa znajdą również coś dla siebie, różne schaby, boczki, czy typowo wielkanocne szynki.

Pozycja została wydana w twardej oprawie, jej cena to jedyne 35 zł, co uważam za odpowiednią . Ani za duża, ani za mała, rzekłabym, że w sam raz. Ja z pewnością nieraz z niej skorzystam !

Moja ocena : 9,5/10


Za egzemplarz książki dziękuję :

2 komentarze: