czwartek, 11 kwietnia 2013

,,Na skrzydłach czasu” Aleksandra Kromp

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 310
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Zaczytani, Merlin
Thrillery to gatunek, po który sięgam wyjątkowo rzadko, gdyż jego czytanie muszę sobie dawkować.  Tym razem postanowiłam skusić się jednak na pozycję pt. ,,Na skrzydłach czasu” Aleksandry Kromp. Z twórczością autorki zapoznałam się po raz pierwszy, więc nie za bardzo wiedziałam, czego spodziewać się po twórczości pisarki.

Maida od lat była związana z Alexem, mieli 5-miesięczną córeczkę. Pewnego dnia jednak wszystko miało się zmienić. Partner kobiety nie działał legalnie, Ragmer otrzymał polecenie, aby go zabić. Miała także zginąć Maida i ich dziecko. Kobietę udało się jednak uratować. Cofnęli się o 4 lata wstecz, kiedy bohaterowie mieli się dopiero zapoznać. Być może bohaterce udało się zmienić przyszłość…

Coraz więcej powstaje książek z motywem anioła, który pojawia się w najbardziej odpowiednim momencie, czy elementem przenoszenia się w czasie, aby zdarzenia, które miały już miejsce, potoczyły się inaczej. Pomysł jest jeszcze o tyle nowatorski, że nie znudził się czytelnikom, jednak z czasem może się tak stać. Autorzy bardzo często zaczynają powielać pewne, wykorzystane już schematy…

Dość długo zwlekałam z przeczytaniem tej książki, jednak, gdy już zaczęłam nie mogłam się od niej oderwać. Fabuła wciągnęła mnie już od pierwszych stron, powieść jest naprawdę ciekawa. Autorka pisała w sposób prosty, pozycja to z pewnością jeden z lepszych thrillerów, jaki przeczytałam. Strony przelatywały mi błyskawicznie.

Pomysł z cofnięciem się w czasie nie był zbyt może nowatorski, jednak wniósł wiele nowego do tej pozycji. Główna bohaterka, Maida, mogła spojrzeć na niektóre sprawy inaczej. Poznała także wiele faktów ze swojej przeszłości, o których nie miała pojęcia.

Książka nie była, aż tak straszna, jak niektóre thrillery. Uznałabym ją raczej za dobry kryminał z kilkoma mrocznymi wątkami, które miały zostać rozwiązane w kluczowej scenie powieści. Czy poprzez cofnięcie się w czasie udało się uniknąć tragedii? Przekonajcie się sami!

,,Na skrzydłach czasu” to dobrze napisany kryminał, który spodoba się miłośnikom tego gatunku!

Moja ocena : 9/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu
Książka została przeczytana w ramach wyzwania Trójka E-Pik - kryminał pisany kobiecą ręką
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz