Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 21 czerwca 2013

,,Pokłon" Halina Grochowska

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 222
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Zaczytani

Książek o wojnie przeczytałam już z pewnością kilkanaście, tak samo z ekranizacjami filmów. Jednak, gdy zauważyłam ,,Pokłon” Pani Haliny Grochowskiej nie mogłam przejść obok niego obojętnie. Czy była to pozycja, której warto było poświęcić swój czas? Spójrzcie sami!

Zbuczyńscy to zwyczajna rodzina, która stała się ofiarą wojny. Synowie chcieli iść do wojska, jednak ojciec nie popierał tej decyzji. Z czasem dołączył się do nich Sasza, który podobno opuścił rodzinny dom. Jak było naprawdę? Przeczytajcie sami! Dodatkowo zaczęły się najazdy banderowców, które zmusiły rodzinę Zbuczyńskich do wyjazdu na Ziemie Odzyskane. Czy czekał ich tutaj lepszy los?

Pozycja od początku może niespecjalnie mnie zachwyciła, z czasem jednak akcja zaczęła się rozwijać. Opowieść czytałam zaś z przyjemnością i wielkim zainteresowaniem. Autorka ukazała obraz rodziny, która musiała opuścić swój dom, aby przeżyć.

Banderowcy byli znani z mordów, gwałtów, ograbiania ludzi. Najeżdżali na całe wsie i nikogo nie pozostawiali przy życiu. Z pewnością nieraz na lekcji historii, czy też od starszych pokoleń, dziadków, słyszeliśmy o ich niesłychanym okrucieństwie. Ludzie woleli się wyprowadzić, niż zginąć.

Pozycja nie jest może zbyt gruba, ma nieco ponad 200 stron. Mimo tego nie jest z pewnością pozycją lekką, ani przyjemną. Opowiada o prawdziwych losach mieszkańców, o tym, jaki los ich spotkał. Sama opowieść o rodzinie jest dość ciekawa, o ile można to w ogóle oceniać w takich kategoriach. Następują także wtrącenia z różnych danych, czy innych książek, co moim zdaniem było trochę zbędne. Początek powieści był dla mnie w małym stopniu zrozumiały, z czasem to się zmieniło.

Każda pozycja o wojnie jest niezwykle poruszająca i trudna. Dlatego też bardzo dawkuję sobie tą tematykę, gdyż każdą taką książkę bardzo przeżywam psychicznie. Mimo wszystko nie żałuję, że postanowiłam zapoznać się z ,,Pokłonem”.

Książka jest średnia, nie zauważyłam w niej żadnej rewelacji, jednak uważam, że warto poświęcić jej swój czas. Mimo mało zrozumiałego początku zapowiada się interesująca lektura!

Moja ocena: 6/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu


4 komentarze:

  1. Książki o takiej tematyce zawsze mnie interesowały i choć piszesz, że nie jest to pozycja rewelacyjna, myślę, że warto po nią sięgnąć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Trafia w moje gusta :) będę o niej pamiętać :)

    OdpowiedzUsuń