Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 10 czerwca 2013

,,W szpilkach od Manolo” Agnieszka Lingas-Łoniewska

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 236
Półka: posiadam
Do kupienia: Gandalf, Merlin, Zaczytani

Są takie książki, na których premierę czeka się z wielką niecierpliwością. Wiem, wiem, już to kiedyś pisałam, ale cóż mogę począć, że mam swoich ulubionych twórców, których nowe powieści mogę kupować w ciemno, bo i tak wiem, że mi się spodobają. Tak właśnie jest z pozycjami Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, tym bardziej po bardzo sympatycznym spotkaniu autorskim w Poznaniu, na którym pisarka czytała fragmenty swojej najnowszej powieści, a wszyscy obecni płakali ze śmiechu :)

Główną bohaterką staje się Liliana Arciszewska, nieco ponad 30-letnia kobieta, która wciąż jest młoda duchem. Jej życie jest monotonne,  prawie całe dnie spędza pracując w korporacji, której szczerze nie znosi. Najbardziej nie przepada za swoją szefową potocznie nazywają Lejdi. Wspomniana Hanna Ból jest nieznośna, zazdrosna i wymyśla zadania do wykonania na ostatnią chwilę. Gdyby nie koleżanki Liliany: Marta, Baśka i Lidka kobieta z pewnością nie prowadziłaby tak bujnego życia. Jest jeszcze jeden tajemniczy facet, który zajął JEJ miejsce na parkingu. Przecież to niedorzeczne wykroczenie, a zabawniej jeszcze robi się w momencie, gdy okazuje się, że Michał Maliszewski ma zostać nowym dyrektorem działu IT, który reprezentuje nie kto inny, jak Liliana. Bohaterka czuje, że będzie miała przechlapane, czy jej złowieszcze myśli znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości?

Nie można nie wspomnieć o szanownej Mamusi, która za wszelką cenę chce wyswatać swoją jedynaczkę obojętnie z kim. Z żalem serca opowiada o kolejnych koleżankach, których dzieci powychodziły za mąż, a one zostały babciami, chociaż nie były ani ładniejsze, ani mądrzejsze od Liliany. Czy w końcu Mamci udało się spowodować, aby Liliana porzuciła pracę w korporacji, której szczerze nie znosiła i zajęła się swoim życiem osobistym?

Osobiście chyba nie potrafiłabym pracować w korporacji, ten codzienny wyścig szczurów, ciągłe dokształcanie się, dostępność 24 godziny przez cały tydzień. Zero życia prywatnego, a najważniejsza praca – nie dziwię się, że Lilka postanowiła w końcu z tym zerwać, chciała zaznać czegoś nowego. Jak to zwykle bywa decyzje o przewróceniu swojego życia o 180 st. nie są łatwe i przyjemne. Trzeba także do nich także dojrzeć.

Dzięki ciętemu językowi Liliany, dynamicznej akcji stworzonej przez Agnieszkę Lingas-Łoniewską czytelnik z pewnością nie będzie się nudził. Z początku to babska opowieść, która z czasem przeradza się w coś więcej z wątkami kryminalistycznymi, w czasie których pisarka będzie wodziła czytelnika za nos. Gdy już byłam prawie pewna rozwiązania zagadki, okazywało się, że nie miałam racji. Praktycznie do ostatnich stron powieści żyłam w niewiedzy, co tylko potęgowało moją ciekawość !

Osobiście mam cichą nadzieję, że powstanę dalsze losy opowiadające o Lilianie i jej dalszym życiu. To z pewnością będzie niezapomniana opowieść !

Moja ocena : 9/10

Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu8 komentarzy:

 1. Hahaha, po miniaturce myślałam, ze takie odjechane buty Sobie kupiłaś ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęciłas mnie.

  Chcę to przeczytać koniecznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie lubię typowych babskich czytadeł. Oczekuję, iż książka będzie miała w sobie coś ponad zabawną treść. Tutaj natomiast wydaje mi się, że połączenie humoru z wątkami kryminału może przypaść mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ponoć fajnie pisze ta kobieta, muszę ją w końcu poczytać

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie powinnaś się zawieść ;)

  OdpowiedzUsuń