Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 16 września 2013

,,Ostatnia spowiedź II" Nina Reichter

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2013
Format : Książka
Ilość stron: 352
Półka: posiadam
Do kupienia:Zaczytani

,,Ostatnia spowiedź”, nie ma chyba czytelnika, który nie słyszałby o niej chociaż przypadkiem. Gdy w grudniu przeczytałam I tom może nie rozpływałam się w zachwytach, ale mimo wszystko coś mnie do tej książki nieustannie ciągnęło. Chciałam koniecznie poznać jej kontynuację, sprawdzić, jak poradziła sobie tym razem Nina Reichter. Ta seria jest chyba obecnie jedną z najbardziej wyczekiwanych przez polskie śmiem twierdzić czytelniczki.

Bradin Rothfeld podczas jednego z występów został postrzelony przez fankę. Jego stan był tragiczny, chłopak jednak przed postrzałem dowiedział się jednej ważnej rzeczy. Podobno jego brat Tom miał romans z jego ukochaną Ally. Braden nie potrafił sobie poradzić z tą sytuacją, podobnie, jak dwójka najbliższych mu osób. Jego stan był tragiczny, jednak wszyscy głęboko wierzyli w to, że wyjdzie z tego. Ich prośby zostały wysłuchane, Czarny się wybudził i … powiedział, że nie chce więcej znać ukochanej. Czy Alli się tak łatwo poddała, czy może postanowiła walczyć o ten związek, który już tyle przeszedł? I najważniejsze, czy Tom wyjawił bratu prawdę dotyczącą jego znajomości z panną Hanningan?

Muszę przyznać, że i tym razem spotkałam się z samymi wychwalającymi tą serię opiniami. Czy faktycznie jest taka unikatowa i jedyna w swoim rodzaju? Moim zdaniem posiada w sobie coś magicznego, coś, co wciąga czytelnika i nie pozwala mu się oderwać od przedstawianej historii. Nie zabrakło i tym razem momentów sielankowych, ale przeplatały się one z wątkami tragicznymi i mrożącymi krew w żyłach. Nina Reichter ukazała ponownie świat show biznesu od środka, nie wszystko było takie, jakie mogło się wydawać.

Powieść czyta się przyjemnie, momentami jednak mnie męczyła. Oceniając całość muszę z przykrością stwierdzić, że utrzymała się na podobnym poziomie do I tomu, a może nawet była nieco gorsza. Jak to zwykle bywa w związkach Ally i Bradin musieli pokonać razem wiele przeciwności, stawić czoło wielu ludziom, którzy byli przeciwni ich znajomości. Czy im się to udało? Jak poradził sobie Czarny, gdy nieustannie otaczały go całe rzesze wiernych fanek, a były chłopak Ally knuł bez jej wiedzy?

Obecnie wyczekuję III tomu ,,Ostatniej spowiedzi”. Bardzo jestem ciekawa, jak się potoczy dalej cała ta historia. Najbardziej intrygują mnie dalsze losy braci Rothfeld, interesuje mnie, jak zachowają się w sytuacjach kryzysowych oraz czy marzenie Ally w końcu się spełni. Muszę Wam powiedzieć, że nie zabrakło w tym tomie wzruszających momentów, które tylko dodawały urokowi opisywanej akcji.

Całe rzesze nastolatek zachwycają się powieściami Niny Reichter. Czy warto? Myślę, że tak. W końcu każdy z nas lubi poczytać o takiej miłości, która mimo przeciwności losu ma szansę bytu i stara się je przezwyciężyć za wszelką cenę oraz dąży do tego, żeby wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Moja ocena : 8/10


Za egzemplarz książki dziękuję wydawnictwu21 komentarzy:

 1. Pierwszy tom mi się podobał, więc na drugi też się skuszę;)

  OdpowiedzUsuń
 2. A ja o niej nie słyszałam, więc chyba jestem wyjątkiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taka lekka przyjemna lektura. Sięgając po nią nie liczyłam na miłe spędzenie czasu i nie zawiodłam się

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo chętnie przeczytałabym :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Autor pisząc drugi tom ma z jednej strony trudniejsze zadanie, bo musie stworzyć, dzieło, które jest w stanie rywalizować z utworem, które być może powstawało przez całe jego życie. Z drugiej strony jednak ma do dyspozycji wykreowane już postacie świat przedstawiony i może pościć wodze wyobraźni bez przyziemnego konstruowania podstaw.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No dokładnie. Niekiedy 2 tom jest lepszy, a niekiedy niestety nie.

   Usuń
 6. Mnie się strasznie podobała. Uważam, że to właśnie jedna z tych serii, gdzie tom II nie jest chyba nawet lepszy niż pierwszy. Książka trzyma formę:) Bardzo fajna recenzja. Obserwuję:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety nie czytałam nawet pierwszego tomu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawie się zapowiada, ale muszę zacząć od tomu numer 1 :)

  OdpowiedzUsuń
 9. nie czytałam żadnego tomu, ale w porównaniu do Ciebie to ja prawie nic nie czytałam:)

  OdpowiedzUsuń