Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 2 lutego 2017

,,Ta chwila" Guillaume Musso

Guillaume Musso zaliczany jest do jednego z bardziej wybitnych francuskich pisarzy. Nie ma się czemu dziwić, powieści jego autorstwa sprzedają się w milionowych nakładach. Czy ,,Ta chwila" mnie zachwyciła?


Myślę, że ok. rok temu zapoznałam się z jakąś inną powieścią tego autora, niestety, nie zapisałam tytułu i teraz nie jestem w stanie sobie przypomnieć. Pamiętam jednak, że podobała mi się na tyle, że postanowiłam zapoznać się z innymi jego książkami. Jak widać, musiałam czekać na odpowiednią chwilę. Pewnej niedzieli postanowiłam dać szansę ,,Tej chwili", do której rekomendację napisała uwielbiana przeze mnie polska pisarka Magdalena Witkiewicz. Muszę przyznać, że być może byłam już zmęczona, aczkolwiek nie porwała mnie w tak dużym stopniu, jakbym tego oczekiwała.

Latarnia Dwudziestu Czterech Wiatrów. Czy to naprawdę miejsce, na którym ciąży klątwa? Przekonać ma się o tym Arthur Costello, któremu ojciec zapisuje w spadku właśnie to miejsce. Mężczyzna musi spełnić jednak dwa warunki - nie może jej sprzedać i otworzyć zamurowanych przed laty drzwi. Ciekawość jednak zwycięża, młody chirurg otwiera zakazane wrota i przenosi się do innego świata, przez co w realnym świecie pojawia się mniej więcej raz na rok i nigdy nie wie, kiedy i gdzie się obudzi. Z biegiem czasu okazuje się jednak, że to nie klątwa jest wszystkiemu winna, tylko sam Arthur.

Muszę przyznać, że podeszłam do powieści z dość sporym entuzjazmem. Miałam ogromne oczekiwania i początkowo faktycznie tak było. Później jednak zaczęłam czytać z coraz mniejszą przyjemnością, na końcu praktycznie już się męczyłam. Nie mogę jednak powiedzieć, żeby była to wybitnie powieść niezadowalająca, bo nie byłoby to prawdą. Jak dla mnie, ,,Ta chwila" nie jest pozycją, do której chciałabym wracać, jednak z pewnością nie można odmówić jej autorskiego kunsztu Musso.

3 komentarze:

 1. Całkowicie inaczej niż ja, ja właśnie z chęcią wrócę i mimo wszystko cieszę się, że do książki zachęciłam ;)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze nic Musso, ale na chwilę obecną najbardziej zainteresowała mnie jego pozycja pt. "Uratuj mnie".

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie zastanawiam się nad przeczytaniem tej pozycji i powiem szczerze, że bardzo jestem jej ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń