Co warto zobaczyć w pomorskim? Oprócz Trójmiasta polecamy inne nadmorskie perełki. Znasz już wszystkie te miejsca?
Co warto zobaczyć w pomorskim?
Wszystkich wpisów z tego województwa szukaj pod linkiem: https://pojedztam.pl/tag/pomorskieBorzechowo - znajduje się tutaj najstarsze arboretum w Polsce. Teren jest dość spory, istnieje możliwość zorganizowania ogniska i oprowadzenia grup zorganizowanych przez przewodnika.
Chmielno - Pracownia-Muzeum Ceramiki Neclów poleca się jeśli szukacie do kupienia niebanalnych wyrobów ceramicznych.
Chojnice - udało nam się tam dotrzeć dopiero kilka lat temu. Zwiedziłam tylko chojnicki rynek i Eksperymentarium, czyli interaktywne miejsce dla dzieci. Z chęcią wrócę tam ponownie, by zobaczyć więcej.
Czersk - Tuchola ma przepiękną fontannę z łabędziami, a Czersk może poszczycić się swoimi rybami. Jest to tak naprawdę jedyna atrakcja w mieście.
Człuchów - zobaczyć tutaj można Muzeum Regionalne w zamku krzyżackim, a w porze obiadowej polecamy Wam restaurację Duet.
Czołpino - latarnia morska. Aby do niej dojść należy kupić bilet na teren Słowińskiego Parku Narodowego, pokonać kilkaset metrów lasem, podejść pod górę schodami i widzimy latarnię.
Gdańsk - duże miasto, a więc i dużo atrakcji. Można zdobyć wszystkie wieże widokowe z książeczką Korona Starego Gdańska. Bardzo podoba nam się w Narodowym Muzeum Morskim i na statku Sołdek. Starsi mogą odwiedzić Westerplatte. Na pewno wrócimy też do ZOO i Parku Oliwskiego.
Gdynia - na pewno warto odwiedzić Muzeum Miasta Gdyni, dwa gdyńskie statki, czy Akwarium Gdyńskie. Wszystko zależy od tego jaką ilością wolnego czasu będziecie dysponować.
Gniew - przepiękny zamek w Gniewie, którego zwiedzanie odbywa się z przewodnikiem. Jest także restauracja i duży plac zabaw, na którym dzieci mogą bawić się godzinami.
Gniewino - znajduje się tutaj wieża widokowa ,,Kaszubskie Oko", na którą można wejść pieszo lub wjechać windą. Jest także teren ze stolemami, czyli kaszubskimi olbrzymami.
Hel - najbardziej podoba nam się oczywiście w Fokarium, ale warto zajrzeć też do Muzeum Rybołówstwa, na latarnię morską, czy do Parku Wydmowego. Jest pięknie!
Jastarnia - nawet poza sezonem jest tutaj co robić przez kilka chwil. Można porobić pamiątkowe zdjęcia z łodziami, a w sezonie odwiedzić Chatę Rybacką.
Co warto zobaczyć w województwie pomorskim?
Kąty Rybackie - znajduje się tutaj jedyne w Polsce Muzeum Zalewu Wiślanego. Jeśli więc będziecie w okolicy, warto tutaj zajrzeć, gdyż naprawdę warto.
Kościerzyna - miasto nie jest może największe, jednak ma 4 miejsca warte uwagi. Mowa o Muzeum Kolejnictwa, Starych Samochodów, Akordeonu i Ziemi Kościerskiej. Warto odwiedzić je wszystkie.
Krynica Morska - udało nam się wejść na wieżę widokową i szybko przespacerować uliczkami miasta. Na pewno jeszcze tutaj wrócimy, bo miasto ma w sobie wiele uroku.
Kwidzyn - bardzo podobało nam się w Konkatedrze, której zwiedzanie z przewodnikiem jest prawdziwą przyjemnością. Warto zajrzeć też na zamek, który znajduje się tuż obok.
Lębork - na uwagę zasługuje Muzeum w Lęborku i dwie baszty z wystawami - baszta nr 24 i baszta nr 27.
Łeba - jest tutaj mnóstwo atrakcji. Warto skusić się na Łeba Labirynt, czyli największy labirynt naturalny w Polsce. Jest także Oceanarium, Łebskie Klocki, Muzeum Motyli, Bursztynu i nie tylko.
Malbork - na pewno słyszeliście o zamku w Malborku, którego zwiedzanie zajmuje kilka godzin. Można dodatkowo wykupić usługę przewodnika. W poniedziałki zwiedzanie jest darmowe, ale nie obejmuje wszystkich wystaw.
Miastko - znajduje się tutaj drewniana rzeźba zbójnika Rummela, z którą można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.
Miłosna - niewielka lokalizacja położona obok Kwidzyna, gdzie znajduje się m.in. bezpłatne mini ZOO, które warto odwiedzić.
Nadole - Zagroda Gburska i Rybacka czeka na zwiedzających. Dla turystów udostępnione są dwie chaty w środku, można także obejrzeć dawny sprzęt rolniczy.
Nowęcin - na to miejsce warto zarezerwować sobie kilka godzin i odwiedzić olbrzymi Jura Park, w którym na brak atrakcji nie można narzekać.
Owidz - Grodzisko Owidz poleca się Waszej uwadze. Do każdej chaty na planie koła można wejść, zakuć się w dyby, czy oglądać widoki z mini wieży widokowej.
Przytarnia - to własnie tutaj położony jest drugi najwyższy punkt na Kaszubach. Podjechać samochodem można pod samą wieżę.
Atrakcje w województwie pomorskim
Puck - przepiękny rynek, Park Przyjaźni, czy Szpitalik to tylko niektóre z atrakcji miasta. Mamy zamiar tam wrócić, by zwiedzić jeszcze dwa muzea, które w czasie naszej wizyty akurat były w remoncie.
Ręboszewo - warto skusić się tutaj na bezpłatny punkt widokowy (zabytkowy wiatrak) i zjeść obiad w restauracji Modra Sobótka, która znajduje się tuż obok.
Rumia - znajduje się tutaj Kaktusiarnia, a dokładnie mówiąc jedna folia ze sporą ilością kaktusów, które można bezpłatnie oglądać lub kupić i zabrać do domu.
Rytel - wieża znajdująca się na terenie pokazuje obraz zniszczeń, które przeszły przez Bory Tucholskie w 2017 roku.
Sarbsk - Sea Park czeka na zwiedzających, jest mało chodzenia, ale całkiem sporo wodnych pokazów ze zwierzętami.
Sasino - jadąc szlakiem latarni morskich musicie natrafić na Sasino, gdzie znajduje się latarnia morska Stilo. Warto podjechać do Osetnika i stamtąd zacząć swoją wędrówkę.
Słupsk - w centrum miasta można odszukać Niedźwiadki Szczęścia i zabytkowy tramwaj, a nieco dalej odwiedzić Izbę Historii Kolei w tym mieście.
Sopot - trzecie trójmiejskie miasto, które bardzo nam się podoba. Niedawno otwarto tutaj Muzeum Figur Woskowych, jest także Grodzisko, molo, bezpłatne w niektóre miesiące roku. Naprawdę jest co robić.
Starkowo - za symboliczną opłatą można zwiedzić Zagrodę Śledziową. W kompleksie jest także restauracja i można wynająć miejsce noclegowe.
Starogard Gdański - bardzo podobało nam się w Muzeum 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, a obiad zjadłyśmy w Barze Mlecznym Junior, gdzie było bardzo smacznie.
Strysza Buda - znajduje się tutaj potrójny park rozrywki. Najlepiej kupić bilet łączony na Park Miniatur Kaszubskich, Kaszubski Park Gigantów i Kaszubski Gracik.
Strzelinko - kompleks Dolina Charlotty czeka na turystów. Na uwagę zasługują ZOO z Krainą Bajek, Wodne ZOO Safari i Fokarium.
Co zobaczyć w pomorskim?
Swołowo - znajdują się tutaj dwa kompleksy z dawnymi zabudowaniami, które można zwiedzić, gdy będziecie przejazdem.
Swornegacie - jeśli będziecie przejazdem możecie zajrzeć do Kaszubskiego Domu Rękodzieła Ludowego, czyli jednej salki, gdzie są eksponaty.
Szymbark - znajduje się tutaj najpopularniejszy domek do góry nogami. Można zajrzeć także do parku linowego, czy Parku Bajek Kaszubskich.
Ustka - na brak ciekawych miejsc nie można narzekać. Warto przejść się trasą pomników, zajrzeć do Muzeum Chleba, na latarnię morską i nie tylko.
Wdzydze Kiszewskie - przepiękna miejscówka położona nad jeziorem. Można wejść na wieżę widokową, czy przepłynąć się stateczkiem.
Wejherowo - bardzo malownicze miasteczko. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Muzeum Piśmiennictwa i Piosenki Kaszubsko-Pomorskiej, ale powstające Muzeum Piaśnickie na pewno będzie petardą.
Wicko - na placu zabaw można sobie zrobić zdjęcie ze Shrekiem i jego kompanami.
Wiele - niewielkie Muzeum Ziemi Zaborskiej okazało się być ciekawym przerywnikiem. Tuż obok jest jezioro, przy którym można odpocząć.
Wieżyca - najwyższy punkt na Kaszubach. Warto przygotować się na 15-minutowe podejście lasem pod górę pod samą wieżę i następnie dość strome zejście inną trasą.
Władysławowo - OceanPark, czyli duży kompleks z wodnymi figurami zwierząt, Hallerówka, mnóstwo stoisk. Czas nieśpiesznie mija. Bardzo lubimy tutaj wracać.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz