Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 5 maja 2018

,,Tatuażysta z Auschwitz" Heather Morris

,,Dziewczęta z Auschwitz" Sylwii Winnik poruszały również tematykę obozu koncentracyjnego. Postanowiłam dać szansę także ,,Tatuażyście z Auschwitz", o którym czytałam w zapowiedziach u Miłośniczki Książek.


Lale trafił do obozu jako ochotnik. Wyszedł specjalny nakaz, oświadczający, że jedna dorosła osoba z każdej żydowskiej rodziny musi stawić się w określonym miejscu. Początkowo chciał iść jego brat, ale Lale nie potrafił się na to zgodzić. Przecież on miał rodzinę. Na miejscu okazuje się, że trafiają do Auschwitz. Chłopak dzięki swojej uprzejmości szybko zdobywa sympatię współwięźniów. Zostaje tym, który tatuuje numery nowo przybyłym. Z racji wykonywanej pracy ma nieco większe porcje żywieniowe, którymi chętnie się dzieli z ,,kolegami" z bloku 7. Nieoczekiwanie na jego drodze pojawia się ona, Gina. Obiecuje, że zdradzi więcej o sobie, gdy opuszczą obóz. Czy Lale i Gina spędzili wspólne szczęśliwe życie?

Muszę przyznać, że od czasu do czasu lubię zapoznać się z kolejną powieścią, ukazującą tło wojenne i okrucieństwo obozów koncentracyjnych. Wiele kosztuje mnie ich lektura, jednak nie potrafię sobie odmówić. ,,Tatuażysta z Auschwitz" to autentyczna historia Lale Sokołowa, jego życia, potomków, przeszłości, tego, jak spędził kilka lat w obozie, niejednokrotnie narażając swoje życie dla dobra innych. Historia została spisana po śmierci ukochanej żony, a Heather Morris jak najwierniej oddała tę opowieść.

Są takie historie, które wywierają na nas ogromny wpływ. ,,Tatuażysta z Auschwitz" jest jedną z takich książek z kategorii bestsellery. Nie da się oceniać czyjegoś życia, wyborów. Mam jednak wrażenie, że o ile fabuła napisana przez samo życie jest naprawdę wzruszająca, o tyle w samym przekazie zabrakło wzniosłości, elementu łez, choć na koniec nie potrafiłam ukryć wzruszenia. To historia człowieka, który do końca pozostał wierny swoim ideałom, którym ponad dobro swoje, stawiał innych, który niejednemu uratował życie. ,,Tatuażysta z Auschwitz" to kolejny dowód na to, że mimo tak drastycznych warunków, więźniom udawało się uchronić to, co najważniejsze. Swoje człowieczeństwo.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

3 komentarze:

  1. Bardzo cenię sobie tak wartościowe książki więc po tę na pewno sięgnę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ostatnio książki opowiadające o okropnościach drugiej wojny stają się jakby coraz popularniejsze. Tzn, jest ich coraz to więcej

    OdpowiedzUsuń
  3. To na pewno wartościowa lektura.

    OdpowiedzUsuń