Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 1 sierpnia 2018

,,99 dni lata" Katie Cotugno

Od czasu do czasu warto przeczytać lekkie czytadła. ,,99 dni lata" Katie Cotugno nie zaliczyłabym może do miana bestsellery, jednak muszę przyznać, że miło spędziłam z nią czas.


,,99 dni lata" to pierwsza powieść autorki wydana na polskim rynku. O czym opowiada? Przedstawia historię Molly Barlow, od lat związanej emocjonalnie z rodziną Donnelly'ch, a szczególnie z Patrickiem. Może do czasu, aż nie zdradza go z jego bratem Gabe'm. Całe miasteczko mimo upływu czasu o tym huczy, dziewczyna jest nienawidzona przez bliższych i dalszych znajomych chłopaka, a przed nią tytułowe 99 dni lata.

Szczerze mówiąc, sama nie wiedziałam, czego się spodziewać po tej historii. Biorąc pod uwagę fakt, że Katie Cotugno dopiero debiutuje na naszym rodzimym rynku, byłam przygotowana na wszystko. Powieść składa się z krótszych i dłuższych 99 rozdziałów, opisujących każdy dzień lata. O ile na początku nie wiadomo, z jaką przeszłością musi zmierzyć się Molly, z czasem wszystko staje się jasne. I jednocześnie jeszcze bardziej zagmatwane. Nie chcę zdradzać późniejszej fabuły, jednak ta historia jest nieźle pokręcona.

Katie Cotugno stworzyła bohaterów-nastolatków, którzy teoretycznie sami nie wiedzą, czego chcą. Molly teoretycznie kocha jednego brata, jednocześnie spędzając upojne chwile z drugim. Nie trzyma się to żadnych zasad logiki. Na końcu już nieco mnie ta historia nużyła, być może dlatego, że koniecznie chciałam ją skończyć tego samego dnia. Ogromny plus dla pisarki za to, że rozdziały są krótkie, a fabuła niezbyt wymagająca. ,,99 dni lata" to powieść idealna na wakacje.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.

6 komentarzy:

 1. Nie ciągnie mnie jakoś do tej książki, ale może się skuszę, kiedy nie będę miała co czytać. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś się na nią skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie strasznie drażniło zachowanie główniej bohaterki, ale ogólnie powieść oceniam bardzo dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawa jestem czy by mi się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Skoro idealna na wakacje, to chętnie przeczytam!

  OdpowiedzUsuń