piątek, 10 sierpnia 2018

,,Osiem minut" Darren O'Sullivan

,,Osiem minut" zapowiadała się naprawdę ciekawie. Czy okazała się lekturą wartą uwagi?


Główny bohater postanowił popełnić samobójstwo. Wszystko miał zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Wybrał dzień, godzinę, miejsce. Wszystko miało pójść zgodnie z planem. Nie przewidział tylko tego, ze chwilę przed ostatecznym krokiem pojawi się kobieta, która udaremni mu jego plany i zacznie go prześladować.


Kryminał najpierw opisuje osiem minut przed popełnieniem przestępstwa, następnie idziemy w przyszłość, czasami cofamy się do przeszłości. Fabuła jest pomieszana, narratorami jest niedoszły samobójca i kobieta, która mu tę próbę udaremniła. Pojawiają się także wspomnienia z pamiętnika żony Chrisa.


Książka momentami bywa dość przewidywalna, nie mrozi krwi w żyłach, nie bardzo też zaskakuje. Nie jest to lektura, którą przeczyta się na raz i od której nie można się oderwać. Jest to całkiem lekkie czytadło, które udowadnia, że niektórzy z nas mają dwie natury. Mało zaskakująca, ale przyjemnie można z nią spędzić dwa upalne popołudnia.

Za książkę dziękuję wydawnictwu Harper Collins.


5 komentarzy:

 1. Szkoda, że ten kryminał bardziej nie zaskakuje, ale mimo tego dam mu szansę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie dziś ta książka trafiła do mojej biblioteczki i muszę przyznać, że jestem bardzo ciekawa, jak ja ją odbiorę. 😊

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka chyba nie dla mnie. Lubię jak coś się dzieje, jest ciągle akcja i nie mogę się oderwać... Możesz polecić jakiś naprawdę dobry kryminał, który zapamiętam na długo? :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O tez ciekawa książka. Wpadnij i do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi tak średnio przypadła do gustu.

  OdpowiedzUsuń