środa, 17 lipca 2019

,,Antolka" Magdalena Kordel

Uwielbiam twórczość pisarki, jednak po spotkaniu autorskim z Magdaleną Kordel patrzę na nią inaczej. ,,Antolka" jest świetnym wakacyjnym czytadłem!


Dziś premierę ma kolejna powieść bestsellerowej polskiej pisarki. O czym tym razem będziemy mogły przeczytać? Poznajemy Antolkę Górczewską, która właśnie staje przed dylematem - co dalej? Jakie studia wybrać, co robić w życiu? Jej matka, Dagmara, widzi jedynie dwa wyjścia - medycyna lub prawo. Dziewczyna ma jednak dosyć decydowania o swoim życiu przez apodyktyczną rodzicielkę, z którą nie może już wytrzymać. Po kolejnej kłótni wyjmuje z szafy spakowany plecak i wyrusza w nieznane... Na swojej drodze spotyka Janka, który ratuje ją z opresji. Chłopak musi jednak zmierzyć się ze swoimi demonami, by dać szansę nowemu jutru. Czy jest im ono pisane?

Tak, jak pisałam wcześniej, uwielbiam twórczość Magdaleny Kordel. Także i obok ,,Antolki" nie mogłam przejść obojętnie, tym bardziej, że jej premiera bardzo długo była utrzymywana w tajemnicy. To typowo wakacyjna historia, pomiędzy wierszami przedstawiająca relację matka-córka. Zapracowana Dagmara, pragnąca mieć idealną córkę. Antolka z pewnością się w tej schemat nie wpisuje i nie chce być wepchnięta w sztywne ramy. Potrzebuje wolności, swobody działania, wiatru we włosach.

Mam wrażenie, że mimo wszystko, historia bohaterów została przedstawiona bardzo pobieżnie. Jeżeli oczekujecie angażującej lektury, nie spełni ona Waszych oczekiwać. W roli wakacyjnego czytadła sprawdzi się jednak wyśmienicie. Ja sama nie potrafiłam się od niej oderwać do tego stopnia, że pochłonęłam ją w jedno popołudnie. Sama nie wiem, kiedy kolejne strony przeskakiwały jedna za drugą, aż doszłam do ostatniej z nich. Nie pogniewałabym się, gdyby powstała kontynuacja ,,Antolki", bowiem jeszcze wiele wątków można pociągnąć by dalej. Będę jej wypatrywać! Jeżeli jednak jeszcze Ty nie zapoznałaś się z tą pozycją, czym szybciej pędź do księgarni. To książka, która ma szansę stać się kolejnym bestsellerem w dorobku Magdaleny Kordel!


2 komentarze: