wtorek, 16 lipca 2019

Uzależnienie od gier komputerowych

Nerwica u dzieci może mieć wiele przyczyn, jednak wiadomo, że w naszych czasach najważniejsze jest chyba uzależnienie od komputera.


Uzależnienie od komputera dotyka wielu nie tylko młodych ludzi. Tablety, nowoczesne komórki, komputery, laptopy - to wszystko wpływa na to, że dzieci naprawdę trudni wygonić od sprzętów elektronicznych. Winę za to ponoszą pewnie też rodzice i ogólnie społeczeństwo. Sama po sobie zauważyłam, że o wiele więcej czasu spędzam obecnie przy komputerze niż jeszcze kilka lat temu.

Kilkanaście lat temu bardzo wciągnęłam się w gry komputerowe, takie, w które można było grać na dowolnej przeglądarce. Wtedy komórki nie były jeszcze aż tak bardzo popularne. Potrafiłam wstać specjalnie przed szkołą by sobie pograć, by nie stracić punktów. Z czasem zaczęło się robić z tego błędne koło. Na szczęście w porę sama się opamiętałam.

Nie każdy jednak ma aż takie samozaparcie. Uzależnienie od gier komputerowych może prowadzić nawet do samobójstwa. Osoby za bardzo wczuwają się w to, co robią i przenoszą to do świata codziennego. Dobrym pomysłem jest wizyta u psychologa, który w porę może nam pomóc. Nie ma się czego wstydzić. Jest to taki sam lekarz, jak dermatolog, czy chirurg.

* lokowanie produktu

4 komentarze:

  1. Pisałam pracę na temat wpływu mediów na dzieci. Teraz mamy bardzo przerażające czasy. I te dzieci z telefonami, tabletami naokoło. Ale duży wpływ mają tutaj rodzice i ich styl wychowania. U mnie jest tak, że synek dostaje tablet w soboty. I to tylko na chwilę. I się stosuje do tych zasad... :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Niestety,jest to coraz bardziej poważny i alarmujący problem.

    OdpowiedzUsuń
  3. To bardzo poważny problem naszych czasów.

    OdpowiedzUsuń