Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 13 lutego 2021

,,Skazana przez mafię" Ada Tulińska

 ,,Skazana przez mafię" otrzymana z Taniejksiazki.pl to drugi tom serii, która bardzo przypadła mi do gustu. Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni.    


Na samym początku Ada Tulińska zastrzega, że to pojedyncza historia, którą można czytać bez znajomości części pierwszej, czyli ,,Zależna od mafii", aczkolwiek postaci występujące w ,,Skazanej przez mafię" znamy właśnie stamtąd. Początek serii został poświęcony znajomości Julii i Filipa, tymczasem wydana kilka dni temu powieść skupia się przede wszystkim na drugim z braci - Aleksandrze, który poznaje pociągającą go panią prokurator regionalną, Łucję Olszewską. Nic jednak nie jest takie, jak się początkowo wydaje. Tym bardziej, że nowo poznana kobieta nie jest przekupna, jak większość jej kolegów po fachu. Czy coś dobrego z tego wyniknie?

Po przejęciu roli capo przez kuzyna mężczyzn, Roberto Vedettiego, Olek zostaje odcięty od regularnego dopływu gotówki, chyba, że... spełni wyznaczone mu zadanie. Ma przekupić prokurator, aby zaniechała procesu jednego z ich ludzi. Co ciekawe, Łucja nie należy do lękliwych osób i nie tylko nie wycofuje aktu oskarżenia, ale jeszcze postanawia zamknąć jak największą siatkę mafiozów. Czy jej się to uda? Jaki cel ma prokuratorka w rozbiciu szajki dilerów narkotykowych? O tym wszystkim przekonamy się, zapoznając się z kolejnymi stronami powieści mafijnej ,,Skazana przez mafię".

Nie będzie dla nikogo, kto choć trochę interesuje się wydawaną obecnie literaturą, tajemnicą, że olbrzymia część fabuł toczy się teraz w mafijnych kręgach. Capo, podlegli im ,,pracownicy", żołnierze Nie wszystkie jednak tego typu publikacje są tak udane, jak ta stworzona przez Adę Tulińską. ,,Skazana przez mafię" pełna jest nieoczekiwanych zwrotów akcji. To bardziej powieść kryminalna z wątkiem mafijnym, który dodaje całości pikanterii. Nie sposób się od niej oderwać, ale proponuję czytać książki w kolejności chronologicznej, zaczynając mimo wszystko od ,,Zależnej od mafii''. Na jaw wyjdą nieoczekiwane fakty z przeszłości zarówno Łucji, jak  i Aleksandra. Z pewnością nie będziesz się nudził. A mi, no cóż, pozostaje czekać z niecierpliwością na tom trzeci. Jestem przekonana, ze autorka przygotowała dla odbiorców kolejną prawdziwą literacką gratkę.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka. 
 

11 komentarzy:

 1. Ja nie mamę nic przeciwko tego typu powieściom :) Sama chętnie po nie sięgam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię mafijne klimaty, w mrocznej odsłonie, nie z ujęcia pojedynczego macho, ale grupy społecznej. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Msfijne klimaty są zupełnie nie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie jest u mnie. To nie są książki, po które sięgam. Jakoś mnie nie przekonują tego typu powieści. Jednak na pewno seria zyska swoich fanów.

   Usuń
 4. Powstaje sporo książek z mafijnym klimatem. Miłośnicy tej tematyki są na pewno zadowoleni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Modny nurt w literaturze dla kobiet, ciekawa jestem, jaki będzie kolejny, bo w końcu powtarzalność historii wymaga urozmaicenia. :)

   Usuń
 5. chociaż bardzo się staram jakoś nie mogę przekonać się do takich historii

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Preferuję inne klimaty czytelnicze, ale tak dużo takich ksiązek powstaje, że muszą być odpowiedzią na duże zapotrzebowanie. :)

   Usuń
 6. To zupełnie nie są historie dla mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. O, kolejna z mafią w tle! Mam jakoś szczęście do nich ostatnio. I cieszy mnie, że można czytać bez znajomość poprzednich!

  OdpowiedzUsuń
 8. Czytałam pierwszy tom, a drugi jeszcze przede mną. Muszę go nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń