Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 26 kwietnia 2021

,,Dziewczyna, która patrzyła w słońce" Anna SzczęsnaTwórczość polskich twórców na pewno zasługuje na uwagę. To właśnie w tej roli obsadziła bohaterów w swojej najnowszej powieści Anna Szczęsna, która może poszczycić się dość bogatym dorobkiem literackim. Główny bohater jej powieści, Michał Markowski, był twórcą horrorów, nie narzekał na brak czytelników. Mężczyzna miał tylko matkę, ojciec zmarł kilka lat wcześniej. Michał, mimo tego, że dobiegał 40-stki, nie potrafił przeciwstawić się matce, która dbała o jego dobro. Zgodnie z własną inicjatywą postanowił jednak zmienić miejsce zamieszkania, co miało doprowadzić do nowych znajomości.

Główną bohaterką żeńską jest jego przeciwieństwo. Justyna Różycka pisała głównie powieści o miłości, dla kobiet. Tak się szczęśliwie złożyło, że biorąc pod uwagę nowy adres Michała mieli do siebie kilka kroków. Autorka już dawno wyprowadziła się z domu, nie lubiła tam bywać. Rodzice nie byli zadowoleni z obranego przez nią zawodu, Justyna niechętnie wracała w rodzinne strony. Czy losy jej i Michała miały się w jakiś sposób połączyć? W końcu oboje byli autorami i teraz mieszkali blisko siebie. Czy dopiero taka zmiana miała sprawić, że w ogóle dowiedzą się o swoim istnieniu? To się miało dopiero okazać.

,,Dziewczyna, która patrzyła w słońce" Anny Szczęsnej to pozycja, w której pojawia się nawiązanie do poprzedniej książki autorki ,,Trzykrotki". Powieść czyta się bardzo sprawnie, fabuła może nie jest może zbyt zaskakująca, jednak przyjemnie spędziłam z nią kilka godzin czasu. Zakończenie nie okazało się bardzo odkrywcze, jednak w jakimś stopniu jestem ciekawa, co wydarzy się dalej. Od samego początku wiadomo jakie stosunki połączą Michała i Justynę, jednak takie stosunkowo lekkie, ale też zmuszające do refleksji pozycje także są potrzebne w codziennym rytmie dnia. Nie żałuję, że postanowiłam skusić się na ten pierwszy tom serii. Jest to lektura typowo obyczajowa, pojawia się miłość, dawne znajomości, przypadkowe spotkania. Przyjemnie można spędzić z nią czas, czytając o dalszych losach Justyny i Michała. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.   

12 komentarzy:

 1. Czytałam poprzednie książki tej autorki. Fajnie, że jest nawiązanie do poprzedniej powieści.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twórczość tej autorki jeszcze przede mną, może w wakacje do niej się zwrócę. :)

   Usuń
 2. nie znam poprzedniej części, ale bardzo spodobał mi się tytuł, sama historia jest dla mnie trochę za mało dynamiczna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tytuł wywołuje ciepłe skojarzenia, zaraz człowiek chce się przekonać, o jakim blasku słońca mowa. :)

   Usuń
 3. Ciekawy pomysł, żeby napisać o pisarzach i ich relacjach :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny tytuł! Nawet zważywszy na to, że nieszczególnie lubię literaturę obyczajową.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przyznam, że nie znam twórczości tej autorki, ale nabrałam ochotę na poznanie jej pióra

  OdpowiedzUsuń
 6. Wędrówki po kuchni26 kwietnia 2021 22:59

  Recenzja dość ciekawa i chyba czuję się zachęcona

  OdpowiedzUsuń
 7. Wolałabym zacząć od poprzedniej książki autorki.

  OdpowiedzUsuń
 8. Propozycja czytelnicza na przyjemną chwilę odsapnięcia od codziennych trosk. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fabuła wydaje się dość ciekawa. Na pewno fajna odskocznia od codziennych obowiązków.

  OdpowiedzUsuń