Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 21 maja 2021

,,Będziesz tego żałować" Alicja Sinicka

    ,,Będziesz tego żałować" otrzymana z Taniejksiazki.pl to kolejna powieść tej autorki, z którą miałam okazję się zapoznać. Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni.      


Alicja Sinicka dała się poznać swoim czytelnikom, w tym mnie, z doskonale wykreowanych powieści, od których nie sposób się oderwać. Skrywają w sobie mrok, tajemnicę, niepewność tego, co wydarzy się na kolejnej stronie. Z kryminałów czytałam wybitne ,,Służące", ,,Obserwatorkę", czy ,,Stażystkę". Wiedząc, jak wysoki jest poziom serwowanej przez Alicję Sinicką literatury, bez chwili zawahania skusiłam się na ,,Będziesz tego żałować", pierwszy tom nowej serii ,,Uwikłane". Kobiety, które wykreowała pisarka faktycznie są uwikłane, w codzienne życie, zobowiązania wobec partnera, ciągłe poczucie starannego zachowania, które zaaprobuje ich druga połówka. Czy jednak zawsze tak było?

Iga razem ze swoją przyjaciółką Anią Wójcik pracowały w biurze konsultingowym. Jak normalne dorosłe kobiety lubiły od czasu do czasu wyskoczyć na imprezę. W ich życiu ważne miejsce zajmował przyjaciel, Wojtek, którego poznały na studiach. Jak się jednak utarło, był homoseksualny, dlatego dziewczyny szukały swoich partnerów w innych kręgach. Nie można jednak powiedzieć, że dzięki Wojtkowi Iga poznała Marcela, bardzo despotycznego, nieprzewidywalnego mężczyznę, z którym postanowiła zerwać. Bohater jednak wysuwał daleko idące groźby pod jej adresem, dlatego z każdym dniem obawiała się o swój los. Całą sytuację przypieczętowała brutalna napaść na Ankę. Równolegle Iga co rusz trafiała na ogłoszenie ,,Osiedla Marzeń", pilnie strzeżonego, gdzie każdy mógł czuć się bezpiecznie. Czy faktycznie było tam tak bajkowo, jak w reklamowanej ofercie?

Wiedziałam, że Alicja Sinicka i tym razem przygotowała dla odbiorców historię, od której trudno będzie się oderwać, jednak w najśmielszych snach nie spodziewałam się, że będzie to powieść aż tak wciągająca! Autorka wykreowała przebojową Igę, która po wydarzeniach staje się coraz bardziej nieufna i wycofana z życia towarzyskiego i społecznego. Trafia na ,,Osiedle Marzeń", gdzie wszystkie obowiązujące zasady są podporządkowywane bezpieczeństwu i stabilizacji związku. To właśnie tam kobiety skrzywdzone przez los znajdują swój azyl, swoją bezpieczną przystać. Sinicka umiejętnie lawiruje faktami, nie zdradzając wszystkiego, a domyślić się rozwiązania fabuły jest też niesamowicie trudno. To świetnie skonstruowana historia, w której uwikłanie stanowi główną linię fabularną. Czy tego chcemy, czy nie, każda z nas jest uwikłana. Pytanie czy więzy są na tyle cienkie, że można się z nich zerwać...  

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.   

12 komentarzy:

 1. Ta książka znajduje się na mojej liście Oddam duszę, by zdobyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że też chętnie zdecyduję się na tę przygodę czytelniczą, w każdym razie dołączam do listy pomysłów spotkań z ksiązkami. :)

   Usuń
 2. Nie znałam wcześniej tej pisarki - muszę się przyjrzeć bliżej jej powieściom!

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo dobrego słyszałam na temat jej prozy, będę miała tytuł w pamięci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy pomysł z tym Osiedlem Marzeń. Bardzo spodobał mi się sam pomysł i myślę, że będzie to moja wakacyjna lektura, bo ja w wakacje też lubię mocniejsze klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam o tej autorce, ale z pewnością dlatego, że rzadko czytam taki typ książek. Ale wydaje się fajna👍

  OdpowiedzUsuń
 6. O jak fajnie, że ta powieść jest aż tak wciągająca! :) Może ją kiedyś przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 7. O autorce juz słyszałam, ale nie miałam okazji jeszcze czytać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Od dłuższego czas mam ochotę sięgnąć po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ta autorka mnie jakoś nie przekonuje

  OdpowiedzUsuń
 10. Lubię, kiedy postaci uwikłane zostaję w różne aspekty życia i złożonej intrygi, chętnie podążam tropem ich doświadczeń.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie słyszałam jeszcze o tej książce. Polecam ostatnio przeczytaną przeze mnie "Mroczną prawdę". Świetny thriller, który zaskakuje nagłymi zwrotami akcji :)

  OdpowiedzUsuń