Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 14 maja 2021

,,Suknia ślubna" Danielle Steel

  ,,Suknia ślubna" otrzymana z Taniejksiazki.pl to mój powrót do twórczości tej autorki. Sprawdźcie też inne bestsellery w księgarni.      


Danielle Steel napisała już kilkadziesiąt pozycji, w Polsce jej twórczość jest już dostępna pewnie od kilkudziesięciu lat. Bardzo cieszę się, że wciąż ukazują się jej nowe pozycje, bo z przyjemnością już wróciłam do jej twórczości. W ostatnim czasie postanowiłam zapoznać się na najnowsza pozycję autorki wydaną w Polsce, zapowiadaną jako saga rodzinna. Z racji tego, że bardzo lubię takie historie, to z wielką chęcią postanowiłam skusić się na tę lekturę. Zapraszam na moje wrażenia z ,,Sukni ślubnej". Już nawet dzięki opisowi na okładce zapowiadała się fascynująca historia, na którą warto zwrócić uwagę.

Suknia ślubna miała stać się symbolem, który łączył rodzinę z pokolenia na pokolenie. Prababcia miała tak piękną, stylową, że na wszystkich wywierała olbrzymie wrażenie. Jej mąż był zaczarowany nią z wzajemnością od pierwszego wrażenia. Następnie doczekali się jednej córki, która nieco przysporzyła im problemów. Następnie Camille doczekała się córeczki Ruby, a później czekały na nas jeszcze losy kolejnego pokolenia. Suknia ślubna, która należała do Eleanor miała służyć kolejnym pokoleniom, choć nie zawsze musiała dostarczać wszystkim szczęście. 

W książkach tej autorki zaczytywałam się już lata temu, więc z przyjemnością postanowiłam sprawdzić swojej doznania po dość długiej przerwie. Nie ukrywam, że liczyłam na ciekawą, wciągającą lekturę i taką właśnie też otrzymałam,. Styl autorki jest bardzo plastyczny, język bogaty, całość napisana w taki sposób, że po kolejnych stronach się wręcz płynie. Mimo, że książka jest obszerna, z całą historią zapoznałam się błyskawicznie, bo losy rodziny okazały się naprawdę fascynujące. W tle są wydarzenia światowe, krach, utrata majątku, zawiłości rodzinne, jednak suknia ślubna przetrwała wszystkie zawirowania. Tytułowy przedmiot staje się symbolem historii rodzinnej, w trakcie której miało miejsce sporo zawirowań. Rodzina Eleanor musiała zmierzyć się z przeciwnościami losu, jednak czy udało im się z wszystkich z nich wyjść zwycięsko? Jeżeli lubicie sagę rodzinną opisaną w jednym tomie to serdecznie polecam Wam tę lekturę.  

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.   

15 komentarzy:

 1. Bardzo dobrze, że w jednej książce zawarte zostały losy aż tylu pokoleń. Z przyjemnością zagłębię się w tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wielopokoleniowe opowieści zawsze mocno mnie przyciągały, lubię dłużej przebywać z jedną rodziną, ich literacki świat słodkich i gorzkich nut życia. :)

   Usuń
 2. Suknia ślubna... ciekawa recenzja. Będę tu wpadać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy w książce są mocno rozwinięte wątki miłosne?

  OdpowiedzUsuń
 4. Kiedyś za czytywał amerykański się w powieściach napisanych przez Danielle Stell. Może pora wrócić do jej książek? Ta pozycja bardzo mnie zaciekawiła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś zaczytywałam się... Słownik :)

   Usuń
  2. Czasem lubię zajrzeć do dawnych klimatów, które kiedyś były bliskie mojej duszy czytelniczej, ale z innymi zainteresowaniami się z nimi rozstałam. :)

   Usuń
 5. Bardzo lubię sięgać po książki tej autorki, najcześciej w ramach wakacyjnego leniuchowania. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Żałuję, że nie mam nawet skrawka koronki z sukni slubnej mojej babci, byłaby to wspaniała pamiątka, ale kiedy ona brała ślub wojna nie dawała przestrzeni na sentymenty.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dawno nie czytałam książek tej autorki, a kiedyś bardzo je lubiłam. Myślę, ze i tak historia przypadłaby mi do gustu

  OdpowiedzUsuń
 8. Pierwszy raz natknęłam się na nazwisko autorki na Twoim blogu. Suknia ślubna jakoś do mnie nie przemawia, nie wiem, czego mogę spodziewać się po tej historii.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedyś a konkretnie jakąś dekadę temu czytałam mnóstwo książek tej autorki. Potem straciłam na nie ochotę i póki co do nich nie wracam.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mnie jakoś nie ciągnie do twórczości tej autorki - głównie dlatego, że wolę zupełnie inny typ literatury, niż ta którą tworzy Steel.

  OdpowiedzUsuń
 11. Czytałam jedną książkę tej autorki, ale przyznam że mnie nie porwała, więc chyba się nie skusze

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam tą autorkę, jeszcze nigdy nie zawiodłam się na jej książkach. Z chęcią przeczytam, również i tą pozycję.

  OdpowiedzUsuń