Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

środa, 12 maja 2021

,,Jestem kobietą" Karolina Szaciłło

   ,,Jestem kobietą" otrzymana z Taniejksiazki.pl to Karolina Szaciłło w zupełnie nowej odsłonie. Sprawdźcie też inne poradniki w księgarni.      

Karolina Szaciłło znana jest mi przede wszystkim z książek kulinarnych, które wydała ze swoim mężem Maciejem. Już lata temu zaczytywałam się i inspirowałam przepisami napisanymi w ich kulinarnych publikacjach. Warto czasem jednak dowiedzieć się o danym autorze czegoś nowego, poznać go bliżej, głębiej wniknąć w jego losy. Gdy zauważyłam, że Karolina Szaciłło wydała poradnikową pozycję ,,Jestem kobietą", wiedziałam, że będę chciała się z nią zapoznać. Byłam ciekawa, co takiego autorka kulinarnych publikacji zawrze w swojej zupełnie innej książce. Po poradniki sięgam w różnej częstotliwości, w zależności od interesującej mnie tematyki. Wpływ na wybór ma także poruszane zagadnienie.

Nie mogę nie wspomnieć o tym, że publikacja została naprawdę bardzo ładnie wydana. Już od samego początku przenosimy się w nieco egzotyczny dla nas świat, także do Indii, w których przebywała autorka. Razem z Karoliną Szaciłło możemy odbywać lekcje jogi, ajurwedy, ale także zaglądania w siebie. Ta ostatnia sprawa jest w tym wszystkim chyba najważniejsza. Bardzo często w codziennym pędzie zapominamy o tym, co jest dla nas najważniejsze, nie mamy czasu by spojrzeć na siebie niekrytycznym okiem, zwrócić uwagę na to, by nie być dla siebie najsroższymi sędziami. Między innymi dzięki tej książce możemy to zmienić.

Na różowawym tle w ramkach co jakiś czas znajdują się głębsze przemyślenia autorki i zadania do wykonania dla każdego czytelnika. Ich zadaniem jest sprawić, by nie zapychać złych emocji jedzeniem, spojrzeć na siebie dobrze, być dla siebie łaskawą i odpowiedzialną za swoje emocje. Bardzo mi się ta część zadaniowa podobała. Na uwagę zasługują także liczne fotografie oraz bardzo prosty, przyjazny styl autorki. Dzięki takiej miłej narracji nie mamy poczucia wywyższania się, odczuwamy, że Karolina Szaciłło jest kobietą taką jak my. Nie jest to typowy poradnik, raczej historia życia autorki i jej spoglądanie wgłąb siebie. ,,Jestem kobietą" to pozycja dla każdej z nas, która sprawdzi się w roli prezentu, ale także osobistej lektury.  

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.    

13 komentarzy:

 1. Też znam Karolinę jedynie z książek kulinarnych, jednak cała ta otoczka jest mi bardzo bliska. Ajurweda, w tym też joga, która mi towarzyszy, kontakt z samą sobą to tematy, którymi sama na co dzień się zajmuję �� Jestem bardzo ciekawa tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka bardzo w moim guście, a recenzja odrazu przemówiła do mojego serca :) Muszę się spotkać z tą książką <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Rzadko sięgam po takie książki, jednak tematycznie ta bardzo mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem właśnie z takich książek można zaczerpnąć ciekawe inspiracje. :)

   Usuń
 4. nie do końca lubię takie książki, wydaje mi się, że do niektórych wniosków człowiek musi dojść sam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to prawda, że najlepiej zapamiętuje się lekcje przeżyte samemu, ale czasem warto spojrzeć na to samo oczami innych. :)

   Usuń
 5. Przyznam, że pierwsze słyszę o autorce i jej książkach, ale czuje się zaintrygowana!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zupełnie nie kojarzę osoby, ale temat niezajadania stresu jest mi dobrze znany. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja tej Pani akurat nie znam, ale chetnie poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja nie kojarzę tej autorki. Ta książka wydaje się ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nigdy nie czytałam nic tej autorki. Jako że ten rok to będzie rok debiutów w moim czytelniczym wyzwaniu chętnie ją przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie znam wgl twórczości tej pani. Może czas się z nią zapoznać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mnie również zainteresowała ta książka - zwłaszcza zadania :)

  OdpowiedzUsuń