Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 22 maja 2021

,,Klub 5 rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko" Robin Sharma

 ,,Klub 5 rano. Szczęśliwy poranek zmienia wszystko", którą napisał Robin Sharma na pewno znajdzie swoich odbiorców.

Wyobrażasz sobie wstawać codziennie o 5 rano tylko po to, by czuć się lepiej, podobno mieć więcej energii do działania i wykonać więcej zadań? Ja niekoniecznie. Z racji tego, że jestem jednak otwarta na nowe propozycje, które mogę niemalże od razu wcielić w życie postanowiłam skusić się na tę pozycję. Bardzo podobało mi się to, że została napisana w formie lekkiej powieści, przy okazji co jakiś czas przemycając wartości i zadania, które mamy u siebie zastosować. Podejście do lektury w formie typowego poradnika mogłoby być niezwykle nudne, a tak Robin Sharma przekazał swoje wartości przy okazji nie usypiając czytelnika.

Idea wstawania o 5 rano nadal jest dla mnie zbyt abstrakcyjna, ale wyniosłam dla siebie zupełnie inne wartości. Na pewno zgadzam się z autorem, że warto przede wszystkim realizować się w swoich pasjach i działaniach, a nie gonić tylko za pieniędzmi. Owszem, są one potrzebne, jednak nie powinny być głównym celem naszego życia. Jeśli chodzi o dostosowanie się do wstawania o 5, można samemu zmienić godzinę na zegarze na 5:30. Dzięki temu będziemy mieli poczucie, że spaliśmy dłużej. Zabieg typowo psychologiczny, ale może się sprawdzić. Autor odradza także korzystanie z mediów społecznościowych przed snem i ograniczeniem ich w ciągu dnia.

Na pewno wprowadzę w życie zasadę 60/10, polegającą na 60 minutach intensywnej pracy, pełnym skupieniu, nie rozpraszaniu się i poświęceniu kolejnych 10 minut na przerwę. Takie podejście jest w porządku, jedyny problem w tym, że sami musimy kontrolować, by przerwa się nie przedłużyła. Na zakończenie podano także stronę z materiałami do pobrania (po angielsku). W wydaniu tej pozycji podobają mi się także śliskie strony, dzięki którym lektura staje się jeszcze bardziej przyjemna i w jakimś stopniu ekskluzywna

13 komentarzy:

 1. Widzę, że jest się czym inspirować. Z ciekawości mogłabym przyjrzeć jej się bliżej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzadko sięgam po poradniki, chyba, że właśnie są dość nietypowe, wówczas skuszę się na ich przejrzenie w poszukiwaniu drobnej inspiracji. :)

   Usuń
 2. Codziennie wstaję między trzecią a czwartą rano, jeszcze zanim dzień pomyśli o ty, aby wstać, zaczynam od spaceru z psami, a potem kilka spokojnych godzin na twórczą pracę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z mediów społecznościowych przed snem nigdy nie korzystam, wolę poczytać w łóżku, coś na wyciszenie, często poezję, kiedy indziej książkę podróżniczą. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie śpię długo, ale o 5 rano? To nie dla mnie. Z reguły chodzę późno spać, tak około 12-1 w nocy, więc 5 rano nie wchodzi w grę

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mnie zaciekawiło, 5 rano to może nie moja godzina na wstawanie, ale może jeszcze nie? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. nie lubie poradników, ale ten ma trochę racji, bardzo ważne jest to, jak zaczynamy dzień

  OdpowiedzUsuń
 7. Codziennie wstaję o 5 rano i jakoś nie czuję się zrelaksowana i wypoczęta, niesteyy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzisiaj widziałam filmik motywacyjny, który mówił o godzinie dla siebie po obudzeniu się, nie wiem jak to możliwe żeby zorganizować sobie taki czas ;-)

   Usuń
 8. Chętnie przeczytam, bo lubię takie pozycje. Zawsze znajduje w nich coś nowego i ciekawego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Książka wydaje się interesująca :)
  Ale nie wyobrażam sobie wstawać dzień w dzień o 5 chyba, że do pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja byłabym skłonna wstawać o 5 rano by doświadczyć czasu dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 11. 5 rano to dla mnie za wcześnie, bo chodzę spać około północy. Za to jak mam coś nadgonić, nawet jeśli to książka, lubię wstać o 6 i zrobić co trzeba. Tyle, że po tygodniu organizm sam domaga się dłuższego spania.

  OdpowiedzUsuń