Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 8 maja 2021

,,Tekst" Dmitry Glukhovsky

,,Tekst", którego autorem jest Dmitry Glukhovsky to książka specyficzna, która nie każdemu przypadnie do gustu.
 


Zapoznawanie się z twórczością rosyjskich twórców jest dla mnie niesamowitą czytelniczą przygodą. Z racji studiowania filologii rosyjskiej miałam przyjemność obcowania z dziełami klasyków, więc teraz z chęcią nadrabiam także pozycje nowszych pisarzy. Jednym z nich niewątpliwie jest Dmitry Glukhovsky, którego twórczość polecana jest nie tylko w Rosji, ale także w innych krajach, w tym w Polsce. Niedawno miałam okazję zapoznać się z jego książką ,,Outpost". Gdy dowiedziałam się, że ukaże się wznowienie jego ,,Tekstu" także postanowiłam się na nie skusić.

Już od samego początku tej publikacji zostajemy przeniesieni w dość niepokojące okoliczności akcji. Poznajemy głównego bohatera, który został wypuszczony z więzienia. Po dotarciu do mieszkania Ilja dowiedział się, że jego matkę zabrało pogotowie. Nie mógł w to uwierzyć, przecież kilka dni temu z nią rozmawiał! Kobiecie niestety nie udało się przeżyć. Do tego partnerka Ilji nie chciała mieć z nim nic wspólnego, choć była w ciąży. Czy bohaterowi udało się udźwignąć te nieszczęścia?

Na pewno lektura jest nietuzinkowa, specyficzna, podobnie jak pióro autora. Dmitry Glukhovsky nie pisze zawile, ale ma swój specyficzny styl. Dla miłośników prozy autora jest to lektura na jeden raz, od której nie będą mogli się oderwać. Osoby, które jeszcze nie znają jego pióra mogą początkowo poczuć pewną dezorientację, a następnie albo wciągną się w tę fabułę, albo całkowicie ją porzucą. Najlepiej samemu skusić się na którąś z powieści autora i sprawdzić, czy jest to proza dla Was. 

15 komentarzy:

 1. W sumie to często zwracam uwagę na takue nietypowe,specyficzne lektury - więc myślę,że i ta mogłaby mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam jedną z poprzednich książek autora, jestem ciekawa tego wznowienia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że za pierwszym razem, może czułabym niedosyt, ale z każdym kolejnym, chętniej bym czytała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam trylogię "Metro 2033" tego autora i jestem ciekawa również innych książek, które napisał. Mam nadzieję, że uda mi się po nie sięgnąć.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam tego autora, ale myślę, że ta książka mogłaby mi się spodobać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapowiada się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy nie czytałam książek tego autora, ale ta mnie zaciekawiła

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam książki tego autora, rewelacyjnie się w nich odnajduję, odpowiada mi taki duch fantastyki. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. lubię książki akcji, takie , które trzymają w napięciu ale zupełnie nie znam twórczości rosyjskich autorów

  OdpowiedzUsuń
 10. Rosyjskiej literatury nie czytam, ale za to lubię seriale i filmy.

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka zbytnio nie dla mnie, ale na pewno znajdzie czytelników :D
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ma razie chciałabym przeczytać inne książki autora.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 13. Chyba nigdy nie miałam do czynienia z rosyjską literaturą - nie wiem czemu, ale zupełnie nie ciągnię mnie w tą stronę ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Dmitry Glukhovsky pisze tak, że człowiek długo po odłożeniu książki jest w jej świecie i analizuje postawy bohaterów

  OdpowiedzUsuń
 15. ja się muszę w końcu skusić, bo nie miałam jeszcze okazji

  OdpowiedzUsuń