Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 28 maja 2021

,,Tiera. Strażnicy Sampo" Timo Parvela

 ,,Tiera. Strażnicy Sampo", którą napisał Timo Parvela to drugi tom trylogii, która w całości niebawem będzie dostępna także w Polsce.

Przyjemnie jest zagłębić się w młodzieżową lekturę, odmłodzić się o kilka lat, przenieść do fantastycznych miejsc, które w innym niż książkowe wydaniu nie byłyby dostępne. Z przyjemnością skusiłam się na kontynuację ,,Miecza", spodziewałam się, że czeka na mnie ciekawa lektura i wcale się w tym osądzie nie pomyliłam. Rzadko kiedy czytam coś fińskich twórców, więc nie mam wielkiego porównania. Na pewno mam jednak wrażenie, że drugi tom staje się jeszcze bardziej dopracowany niż pierwszy, co działa na korzyść.

Tym co działa na plus po zbyt długiej przerwie między tomami jest szybkie przypomnienie na początku tej części co wydarzyło się w poprzednie. Następnie przechodzimy do fabuły właściwej, w której akcja nie ustaje nawet na moment. Bohaterowie cały czas zajmują się poszukiwaniem zaginionych kawałków rogu obfitości, po drodze narażając się także na wiele niebezpieczeństw. szybko okazuje się, że nie wszyscy wyjdą bez szwanku z tej wyprawy, a jeśli dodatkowo pojawi się zdrajca, kto wie, w jaki sposób potoczą się dalsze wydarzenia.

Druga część to jeszcze więcej akcji, jeszcze więcej emocji. Jest także nieco obszerniejsza. Ponownie wydanie nie zawiera ozdobników, jednak nie jest to żadną przeszkodą, by zagłębić się w tę wciągającą lekturę. Widać progres w porównaniu do pierwszej części, więc jestem ciekawa co Timo Parvela zaserwuje czytelnikom w zwieńczeniu trylogii. W moim odczuciu jest to seria raczej typowo młodzieżowa, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zapoznali się z nią także starsi czytelnicy.  

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

9 komentarzy:

 1. Od czasu do czasu lubię sięgnąć po książke młodzieżową. Z tym autorem nie miałam jeszcze styczności, ale popatrze co On napisał i może na coś się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie kojarzę pierwszego tomu, ale wzbudziłaś moją ciekawość względem tej serii.

  Książki jak narkotyk

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja lubię literaturę młodzieżową, mam do niej słabość :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdy ukaże się trzeci tom z przyjemnością skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdecydowanie tak. Młodzieżowa lektura czytana letnią porą dlaczego nie. 🙂 Ja z przyjemnością po nią sięgnę. 🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. Ostanio bardzo ciągnie mnie w nordyckie klimaty, więc ta książka jak najbardziej wpisuje się w ten trend :D Zapisuję! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. nie słyszałam o tej serii, ale widzę, że sporo tracę. Musze nadrobić

  OdpowiedzUsuń
 8. Chętnie przeczytam całą tę serię, lubię takie książki dla młodzieży.

  OdpowiedzUsuń
 9. Raczej nie zdecyduję się na tę przygodę czytelniczą, ale spore szanse, że zainteresuje moją młodzież. :)

  OdpowiedzUsuń