Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 3 czerwca 2021

,,Mała zielarnia w Paryżu" Donatella Rizzati

 ,,Mała zielarnia w Paryżu" otrzymana z Taniejksiazki.pl to ciekawa powieść, z którą zapoznałam się błyskawicznie. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni.  


Z racji pandemii podróżowanie po świecie jest raczej utrudnione. Zdarzają się jednak osoby, które mimo zakazów wybierają zagraniczne wczasy. Ja jednak nie zaliczam się do tej grupy i w najbliższym czasie nie zamierzam tego zmieniać. Podróże postanowiłam odbywać za sprawą literatury i w dzisiejszym dniu udało mi się dotrzeć aż do Paryża, przy okazji zagłębiając się w  klimat nietuzinkowej zielarni. Dzięki tego typu pozycjom można zwiedzić naprawdę kawał świata, przy okazji zagłębiając się w kolejne warte uwagi publikacje. Dodatkowo takie literackie podróże wiążą się z małymi lub żadnymi kosztami, więc tym bardziej warto.

W zielarni należącej do Gisele czas jakby się zatrzymał. Nie było tutaj mowy o stawianiu na zarobek, a przede wszystkim na unikalną więź z klientem. Niestety, z powodu takiego szlachetnego podejścia właścicielka popadła w kłopoty finansowe. Viola po śmierci męża czuła się bardzo rozbita. Sprawy nie ułatwiały napięte kontakty z rodzicami. Dzięki przyjaźni która nawiązała się między kobietami życie Violi miało być nieco bardziej radosne, a Gisele mogła liczyć na pomoc młodszej kobiety. Czy udało się uchronić zielarnię od zamknięcia? Czy Viola miała jeszcze żyć pełnią życia? Tego musicie dowiedzieć się sami, a na brak emocji nie można narzekać.

,,Mała zielarnia w Paryżu" Donatelli Rizzati to książka z niespieszną akcją, pełną ziołowych specyfików, na które nie zabrakło także gotowych przepisów. Przyjemnie było zagłębić się w ten tytuł w wolny dzień. Akcja nie gna do przodu i jest po prostu przyjemnie. Czasami na końcu lub w środku rozdziału są ciekawostki lub przepisy, których spis jest także na końcu książki. Na pewno dawno nie czytałam nic w podobnym klimacie, więc było to dla mnie miłą odmianą. Miło było zagłębić się we fragmenty o tym co na temat naszej sytuacji życiowej mówią oczy człowieka. Na pewno był to niebanalny wątek, który wniósł wiele nowości do tej lektury. Nie zabrakło także omyłek, uprzedzeń, tajemnic z przeszłości, czy paryskiej miłości.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.   

14 komentarzy:

 1. Na początku spodobała mi się okładka. Jest piękna. Książkę chętnie przeczytałabym w wolnej chwili.

  OdpowiedzUsuń
 2. Już wcześniej zwróciłam na nią uwagę, mam nadzieję, że przypadnie mi do gustu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Idealna na wakacje i dzień wolny, ale w moje aktualne gusta się nie wpisuje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, też mam takie odczucia, że lektura idealnie sprawdzi się w okresie wakacyjnym

   Usuń
 4. Kiedyś pochłaniałam takie lektury, a teraz aż poczułam ten klimat. Chyba nadrobię tę historię

  OdpowiedzUsuń
 5. czasami lubię, kiedy akcja płynie zamiast pędzić, także może uda mi się skusić :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma się co czarować, podróże w realu zawsze będą bogatsze niż te w książkach, jednak i literackie podróże wiele nam dają. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Paryż w tytule zawsze zachęca mnie do lektury, bardzo lubię francuskie klimaty

  OdpowiedzUsuń
 8. Okładka mocno kusi do tego, aby sięgnąć po książkę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam tej pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Takie podróże to ja rozumiem :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ciekawa książka. Czasem musimy coś przeczytać lekkiego i przyjemnego, aby się zresetować po ciężkim dniu :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie miałam okazji sięgnąć, ale może się uda, bo idzie do nas z ostatnim zakupem nowości do biblioteki :)

  OdpowiedzUsuń