Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 25 czerwca 2021

,,Zgodnie z prawdą" Danuta Awolusi

,,Zgodnie z prawdą" to najnowsza powieść Danuty Awolusi, pierwszej historii, z którą miałam okazję się zapoznać.


Czasem mówi się, że człowiek albo ma szczęście w miłości, albo go nie ma. Patrycja zdecydowanie zaliczała się do grupy pomiędzy, ponieważ z jednej strony małżeństwo z pierwszym mężem nie wyszło, ale szaleńcza miłość, która ich połączyła, była prawdziwa. jak wspomina kobieta, dzień bez trzaskających drzwi był wyjątkiem. Niezwykle burzliwe małżeństwo rozpadło się, gdy okazało się, że Krzysztof vel Pomyłka Małżeńska dopuścił się zdrady. Tego Pati nie potrafiła mu wybaczyć. Po dłuższym czasie spotkała jednak w pracy Miłosza, fotografa z zamiłowania, który całe dorosłe życie spędził w drodze, a miał już 36 lat. Czy jako szczęśliwa powtórna żona będzie potrafiła zbudować stabilny związek?

Są jak ogień i woda. Patrycja, która nie wypuściła się praktycznie nigdy poza rodzinną Rewę oprócz dwóch wycieczek z Krzyśkiem i Miłosz, który przy wsparciu adopcyjnych rodziców postawił wszystko na jedną kartę i tuż po maturze poświęcił się swojej pasji, jaką była fotografia. Przemierzał najodleglejsze zakątki świata, potrafiąc dostosować się do panujących tam warunków i zwyczajów. To na co jednak zawsze zwracał uwagę, to szczęśliwe rodziny. Postanowił więc wrócić do Polski, by taką zbudować. Czy związek z Patrycją miał być spełnieniem jego marzeń? Dodatkowo sprawę komplikował fakt, że oboje mieli przed sobą mroczne tajemnice...

Muszę przyznać, że sama nie wiedziałam do końca czego spodziewać się po tej historii, ponieważ twórczość Danuty Awolusi zaczęłam odkrywać przy okazji ,,Zgodnie z prawdą". Jak wspomina autorka, historia Justyny, Krzyśka i Miłosza została zainspirowana prawdziwymi przeżyciami jednej z czytelniczek, która podzieliła się nimi z pisarką. Jest to niezwykle przejmująca historia o szukaniu własnego ja, spełnianiu swoich marzeń, iściu na ustępstwa, nie zapominając o tym, kto jest w tym wszystkim najważniejszy i którego czyny najbardziej mogą dotknąć nasze decyzje. Nie będę zdradzać kto okazał się centralną postacią zdarzeń, jednak zapewnię, że w tej historii nie ma zero-jedynkowych decyzji. Możemy próbować identyfikować się z bohaterami, ale jeśli nie wejdziemy dosłownie w ich buty, nie nam ich oceniać.

,,Zgodnie z prawdą" rozbudziła moją czytelniczą chęć na poznanie pozostałych tytułów autorki. Niezwykle wciągająca historia, którą pochłonęłam w jedno popołudnie. Jest to zdecydowanie zamknięta całość, ale zastanawiam się, co by było gdyby bohaterowie podjęli inne decyzje. Ale to tak jak w życiu, czasu nie cofniemy. Możemy jedynie zrobić wszystko, by w podjętych działaniach być zgodnym z sobą, mieć wspierającego partnera oraz spełniać swoje marzenia. Tak, jak zrobiła to Patrycja. Serdecznie polecam tę lekturę Twojej uwadze, nie będziesz żałować poświęconego jej czasu.

Książkę można kupić na www.inverso.pl  
 
Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję wydawnictwu.

15 komentarzy:

 1. Zapowiada się naprawdę intrygująco, chętnie skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię historie inspirowane prawdziwymi zdarzeniami - a motywa adopcji jeszcze bardziej mnie przekonuje do sięgnięcia po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele ziaren prawdy ukrytych w fabule z czasem rozwija się w atrakcyjne wątki, chętnie się w nie wbijamy. :)

   Usuń
 3. Wkrótce z ogromną przyjemnością zabieram się za lekturę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyczekiwać zatem będę i Twoich wrażeń czytelniczych, ciekawe, czy się pokryją z odczuciami Pauliny. :)

   Usuń
 4. Jestem ciekawa jak potoczyły się losy bohaterów, więc dziękuję za polecenie tego tytułu.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię takie książki, w które można się wciągnąć od początku do końca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mknie się po ich stronach z uśmiechem, ciekawością i niecierpliwością poznania zakończenia. :)

   Usuń
 6. przy tak częstym czytaniu trudno wzbudzić ciekawość, a tu widzę miła niespodzianka :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa propozycja na wakacyjne podróże:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię takie tematyczne książki, które przypominają mi, jak ważnym aspektem w życiu człowieka jest spełnianie marzeń. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Miałam okazję czytać sto lat temu coś tej autorki i bardzo przyjemna to była lektura, więc chętnie sięgnę i po tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. ja też lubię wracać do zapomnianych autorów ;-)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka zupełnie nie dla mnie, ale na pewno znajdą się jej amatorzy.

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam w najbliższych planach poznać jakąś książkę pisarki :)

  OdpowiedzUsuń