Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 23 sierpnia 2021

,,Czas gniewu" Anna Sakowicz

 Anna Sakowicz to dość znana autorka na polskim rynku. Nie mogłam doczekać się lektury 2 tomu ,,Sagi Jaśminowej". 

Rodzina Jaśmińskich znów znajduje się w niebezpieczeństwie. Niemcy uderzają na Polskę, Gdańsk znajduje się także w rewirze ich działać. Choć mieszkańcy nigdy nie określali się ani Polakami, ani Niemcami, tylko Gdańszczanami, dla najeźdźców teraz jest to istotne. Polacy i Żydzi zostają wywożeni do przymusowych miejsc pracy i założonego obozu w Stutthoff. Trafia tam także Hirsz, mający żydowskie korzenie.
Antoni sprawuje pozorną opiekę nad córkami i wnukami, jednak Ci starając się to nie denerwować filtrują mu informacje. Mężczyźni i chłopcy powoływani są do wojska, Warszawa płonie. Nic już nie będzie takie samo, jak przed wybuchem wojny. Ludzie także nie.

Muszę przyznać, że nie mogłam doczekać się aż w końcu chwycę za drugi tom ,,Sagi Jaśminowej", jednak czasy wojenne to była wyczerpująca emocjonalnie lektura. Autorka na podstawie zebranej bibliografii starała się jak najdokładniej przekazać losy Gdańszczan, a te do łatwych nie należały. Również stolica nie miała lekko.

Niemniej, lektura wciągająca, nie sposób nie chcieć poznać dalszych losów bohaterów. Z niecierpliwością czekam na trzeci tom, który ma ukazać się już niebawem. Jeśli jeszcze nie znasz twórczości Anny Sakowicz, polecam zacząć od tej sagi albo historii dla dzieci ,,Listy do A.". 


12 komentarzy:

 1. Ciekawie się zapowiada, może się skuszę na lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś bardzo lubiłam czytać sagi rodzinne i zagłębiać się w te historie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Obie części czekają w mojej biblioteczce na swój czas ze mną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam bardzo dużo dobrego o tej autorce, ale nie miałam przyjemności jeszcze czytać jej książek. Muszę to zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie powieści nie są dla mnie. Nie lubię czytać o tamtych czasach. Wolę coś fantastycznego lub młodziezowego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam jeszcze o tej książce, ale widze że nie jest to historia dla mnie. Wolę lżejszą literaturę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam inną książkę tej autorki, może skuszę się na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę że ciekawe tematy porusza autorka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Może kiedyś w wolnej chwili przymierzę się do tych książek, ciekawie się zapowiadają, co prawda, nie sa to moje ulubione czytelnicze klimaty, ale czasem lubię się przełamywać i dac szansę innym nastrojom niż zazwyczaj. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Saga rodzinna i wojna. Może to być ciekawa historia dla mojej znajomej. Lubi takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie miałam okazji poznać twórczości tej autorki, ale przyznam, że jej twórczość oraz sposób pisania jest jedyny w swoim rodzaju. Jest tak wielu nowych, zdolnych autorów, że czasami ciężko za tym nadążyć.

  OdpowiedzUsuń
 12. mam ją w planach, ale nie wiem kiedy znajdę czas, mam nadzieję, że jak najszybciej :-)

  OdpowiedzUsuń