Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 26 września 2021

,,Ciemność" Paul Kawczuk

 ,,Ciemność" Paula Kawczuka to książka do której można wracać wielokrotnie i za każdym razem odkryje się w niej coś nowego.

Z pewnością większość osób słyszała lub nawet miała okazję czytać ,,Jądro ciemności" Josepha Conrada. Powieść ,,Ciemność" Paula Kawczuka nawiązuje właśnie do tego dzieła, jednocześnie opisując Kongo i nawet czerpiąc gotowym cytatem z powieści mistrza. Tym razem przenosimy się do XIX wieku, do chwili, gdy główny bohater wybiera się by wytyczyć północne granice Wolnego państwa Konga, spotykamy się z wizerunkiem węża, niewolników, śmiercią, ale też miłością, femme fatale i nie tylko.

Jak już wspomniałam, jest to powieść, którą za każdym razem możemy odebrać inaczej, dostrzegając w niej różne niuanse. Przez różnorodność języka nie wszystko da się zrozumieć od razu. Sporym ułatwieniem jest posłowie Joanny Gierak-Onoszko, które, moim zdaniem, lepiej przeczytać przed lekturą ,,Ciemności". Wtedy jeszcze pełniej będziemy mogli odebrać to dzieło, zmyślone, nawiązujące do klasycznego ,,Jądra ciemności".

,,Ciemność" Paula Kawczuka to pozycja, która zachwyci miłośników wydania Conrada, niestandardowych pozycji, które za każdym razem można odbierać inaczej. Jest to jedna z tych trudniejszych, bardzo różnie pod względem językom napisanych książek, którym na pewno warto dać szansę w bardziej wymagającej chwili. Powieść doskonale dopełnia posłowie, które wyjaśnia niejasności, których nie udało się wychwycić podczas pierwszego czytania.  

konkursy kreatywne

 

16 komentarzy:

 1. Nawiązanie do "Jądra ciemności" na pewno jest ciekawym pomysłem. Dziękuję za polecenie tej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja chyba muszę sięgnąć jeszcze ran po "Jądro ciemności", bo jak ją czytałam to w ogóle do mnie nie przemawiała ;-)

   Usuń
 2. lubię takie książki i chętnie po nie sięgam, więc na pewno się skuszę :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że ta pozycja by mi się spodobała, więc zapiszę sobie tytuł

  OdpowiedzUsuń
 4. Popatrz, myślałam, że to nie dla mnie, a jednak chyba się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie i ja odniosłam mylne wrażenie, dobrze że ktoś odważył się zaryzykować ;-)

   Usuń
 5. Ciekawa propozycja czytelnicza, chętnie się z nią zapoznam, tytuł zapisuję. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pamiętam że Jądro ciemności strasznie męczyłam, czytałam też później coś podobnego (ale nie pamiętam już tytułu) i chyba nie będę próbowała po raz kolejny, dla mnie to trochę za ciężka literatura.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jądro ciemności to genialny tekst. Ciekawe, czy ten dorównuje temu dziełu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam o tej książce, ale jak na razie sobie odpuszczę, bo póki co mam do przeczytania książki, na których dużo bardziej mi zależy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiem czt chcialabym czytac tak bardzo inspirowana ksiazke

  OdpowiedzUsuń
 10. Jednym słowem trudny, ale ważny temat. Nie czytam książek z tego gatunku i o tej tematyce, ale .... jeżeli chodzi o innych czytelników, dobrze, że wspominasz, by przeczytać posłowie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubiłam Jądro ciemności, więc może i ta książka by mi się spodobała. Ciekawy pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 12. większość osób słyszała lub nawet miała okazję czytać ,,Jądro ciemności" Josepha Conrada? Nie sądzę

  OdpowiedzUsuń