Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

czwartek, 9 września 2021

,,Miłosna ruletka" Denise Grover Swank

 ,,Miłosna ruletka" Denise Grover Swank otrzymana z Taniej Książki to trzeci tom serii. Sprawdźcie też inne książki dla kobiet w księgarni.    

Przyjemnie jest wejść w dany cykl w dowolnym momencie. Nie lubię konieczności poznania poprzednich tomów, zanim uda mi się dojść do konkretnej historii. Czasami zainteresuje mnie dana fabuła i musiałabym nadrabiać kilka poprzednich tytułów, by do niej dotrzeć. W tym przypadku na szczęście nie ma to miejsca. Każdy tom poświęcony jest jednej z trzech przyjaciółek i możemy je czytać jako oddzielne całości. Wiele się nie traci, zawsze można też się cofnąć do poprzednich wydań, by dowiedzieć się o losach poprzednich dwóch kobiet. Cała seria Cztery wesela składa się tak naprawdę z czterech tomów. Trzy są pełnowymiarowe, a ostatni, dostępny na razie w e-booku, jest dodatkiem do serii i opowiada dalsze losy przyjaciółki prawniczki.

Klątwa, którą dziewczynki usłyszały jako 9-latki miała wpłynąć na ich dalsze życie. To własnie wtedy dowiedziały się od wróżki, że muszą wyjść za maż przed 30-stką i że za każdym razem nie będzie to ten mężczyzna, którego same sobie wybiorą w pierwszej kolejności. Dla dwóch kobiet była to dziecięca igraszka, jednak nie dla Libby. Ona święcie wierzyła w to, że przepowiednia się ziści. Z tego powodu poszła do ślubu z kolegą, ale nadszedł moment złożenia przysięgi i nic się nie działo. Libby postanowiła więc wziąć sprawy w swoje ręce, a konkretnie w nogi i uciec sprzed ołtarza. Co działo się potem? Na pewno było bardzo ciekawie.

Denise Grover Swank stworzyła interesującą, wzruszającą i wciągającą serię, od której nie sposób się oderwać. Każdy tom jest poświęcony jednej z przyjaciółek, dzięki czemu nie trzeba czytać ich po kolei. Jedna z kobiet miała udawanego narzeczonego, druga wychodziła za mąż z powodu pracy, a trzecia klątwy. Cały cykl jest utrzymany w dość humorystycznym stylu, nie można narzekać na brak wrażeń. Bardzo odpowiadała mi postać babci nudystki, która wnosiła kolorytu. Dodatkowo nie ma zbyt wielu bohaterów, są oni znajomymi/krewnymi, więc wszystko zostaje w rodzinie. Jeżeli szukasz wciągającego cyklu lub oddzielnej lektury na wolny dzień to twórczość tej autorki powinna Cię przekonać.

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.    

18 komentarzy:

 1. Bardzo podoba mi się ta książka i chętnie zapoznałam się z całą serią.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze, że każdy tom serii można czytać niezależnie od pozostałych.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chyba nie do końca moja literatura, polecę żonie i córce

  OdpowiedzUsuń
 4. Obecnie nie mogę pozwolić sobie na rozpoczęcie kolejnej serii, ale będę ją miała na uwadze w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 5. szukałam ostatnio jakiegoś oderwania, także chyba skusze się na cała serię :-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi jak ciekawa, lekka lektura, odpowiednia na podróż pociągiem albo krótki wyjazd:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zainteresowałaś mnie tą książką troszkę mi się kojarzy z filmem "Totalna magia" 😉 zapisuje do przeczytania!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja ogólnie mam szczęście do czytania serii od środka lub końca. Czy tak można, czy nie. :D Jakoś ta seria mi umknęła, ale chyba przyjrzę się jej bliżej.

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety ta pozycja jest zupełnie nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie jest to pozycja dla mnie, ale doskonale wiem komu polecić tą książkę.

  OdpowiedzUsuń
 11. Widziałam już tę książkę na innej stronie i nie ukrywam, że mam na nią chrapkę. Jak tylko znajdę czas, to z przyjemnością ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie spotkałam się jeszcze z ksiażkami tego autora ale już widzę że pora to nadrobić bo ta propozycja zapowiada się bardzo ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 13. Może ja się skusze na przeczytanie tej ksiazki. Jestem bardzo ciekawa jakie będę miała odczucia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Może kiedyś się nią zainteresuję! Ale na razie mnie do niej nieszczególnie ciągnie

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam takie kolorowe okładki. Muszę sobie zamówić tę książkę, ponieważ mnie zaciekawiłaś.

  OdpowiedzUsuń
 16. Fajnie, że można tę książkę czytać bez znajomości poprzednich części, bo to sprawia, że częściej sięgnę po jakąś książkę. W tej intryguje mnie fabuła.

  OdpowiedzUsuń