Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

wtorek, 28 września 2021

,,Zło konieczne" Alex Kava

 ,,Zło konieczne" Alex Kavy to piąty tom serii z agentką specjalną Maggie O'Dell, który można czytać jako oddzielną całość.

Tematyka księży zawsze wzbudza sporo emocji. W jednej ze swoich książek Alex Kava także postanowiła poruszyć ten temat. Tym razem ktoś mordował księży, którzy nie stronili od młodych chłopców. Zamordowani mieli pourywane głowy, bardzo trudno było wytypować sprawcę. Wychodziło na to, że w sprawę mogły być zamieszane najwyższe organy kościelne. Czy tak faktycznie było? Przed Maggie O'Dell i innymi detektywami była naprawdę trudna sprawa do rozwiązania. Czy sobie z nią poradzili?

Lubię zagłębić się w obszerne lektury, gdyż wtedy jeszcze lepiej można wczuć się w daną sprawę, losy bohaterów. Przy szybkim tempie czytania nie ma także problemu z tym, że lektura nam się znudzi. Jeśli dodatkowo jest tak samo wciągająca jak ,,Zło konieczne" nie ma mowy o tym, by odłożyć tę powieść przed przeczytaniem ostatniego zdania. Bardzo podobało mi się jej zaskakujące zakończenie i pomysł na fabułę, który okazał się bardzo emocjonujący.

W tym tomie sporo się dzieje. Akcja nie za bardzo gna do przodu, jest raczej stateczna i miarowa, oprócz kilku szybszych fragmentów. Bardzo przyjemnie spędziłam czas z tą lekturą i innymi pozycjami Alex Kavy. Podoba mi się to, że niemalże każdy tom można czytać jako oddzielną całość kryminalną, jednak tło obyczajowe cały czas toczy się dalej. W Polsce cały czas ukazują się nowe powieści autorki, co niesamowicie cieszy.  

Za książkę dziękuję wydawnictwu Harper Collins

13 komentarzy:

 1. Ciekawa jestem ten historii, mogłabym ją przeczytać w wolnej chwili. Obecnie czytam fajny romans

  OdpowiedzUsuń
 2. Wstyd się przyznać, ale nie czytałam jeszcze niczego tej autorki. Muszę to nadrobić koniecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. kojarzę nazwisko, ale jakoś nie po drodze mi z jej twórczością

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba mi się ta książka i ogólnie twórczość tej autorki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedyś zaczytywałam się w serii o Maggie O'Dell i niecierpliwie wyczekiwałam koljnych części.

  OdpowiedzUsuń
 6. Brzmi ciekawie, ale wolę jednak nieco inny typ literatury.

  OdpowiedzUsuń
 7. Moje klimaty, choć po te autorkę sięgam dość rzadko

  OdpowiedzUsuń
 8. Zainteresowałaś mnie tą ksiązką. Słyszałam o niej wcześniej, ale nie byłam pewna czy to coś dla mnie. Teraz to wiem!

  OdpowiedzUsuń
 9. Pamiętam naziwsko autorki z czasów dzieciństwa, bo moja ciocia uwielbiała jej kryminały. Może i ja się skuszę na tę lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie czytałam jeszcze nic od tej autorki, ale kurcze mega mnie zaintrygowała twoja recenzja a po romansach mam ochotę na coś innego :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie czytałam nic tej autorki ale jak to się mówi wszystko przede mną

  OdpowiedzUsuń
 12. Nigdy nie czytałam żadnej książki autora, ale słyszałam o nich sporo dobrego. Muszę w końcu coś jego autorstwa przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak już wcześniej wspominałam, nie znam autora tej książki, ale muszę, że jego książki mają w sobie coś takiego, co sprawia, że chciałabym móc je przeczytać już, teraz, natychmiast.

  OdpowiedzUsuń