Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

poniedziałek, 27 grudnia 2021

,,Serce ognia" Meredith Wild, Angel Payne

Otrzymane z Taniejksiazki.pl ,,Serce ognia" to wciągający drugi tom serii tego duetu. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni.

Ach, jak dobrze, że w końcu przerwa świąteczna, która w moim przypadku oznacza prawie 2 tygodnie wolnego, nastała. To idealny moment, by zapoznać się z doskonałymi lekturami, które cierpliwie czekały na swoją kolej. Korzystając z okazji, że wyszedł 2 tom serii ,,Przeklęci" autorstwa doskonałych autorek, jakimi są Meredith Wild i Angel Payne postanowiłam na świeżo przeczytać także początek, czyli ,,Krew Zeusa". To właśnie od niej należy zacząć przygodę z trylogią, bowiem dowiadujemy się i poznajemy Karę Valari, demonkę oraz studentkę 3 roku literatury na University od Alameda. Dziewczyna zapisuje się na zajęcia z twórczości ,,Boskiej komedii" Dantego, a prowadzącym jest nie kto inny jak profesor Maximus Kane.

Max ma przeczucia, że nie do końca jest zwykłym człowiekiem, jednak jego matka uparcie milczy, nie chcąc zdradzić mu tajemnicy o jego ojcu. Okazuje się jednak, że Kane jest półbogiem, a przeznaczeniem Kary, o czym wie, jest związek z wyznaczonym jej inkubem. Wybrankiem zesłanym z zaświatów jest Arden Prieto, który nie przypada Valari do gustu. Okazuje się jednak, że kobieta ma kartę przetargową. Powinna zostać dziewicą do czasu, aż inkub się o nią nie upomni... Drugi tom, czyli ,,Serce ognia" to następstwa działania Kary i Maximusa. Okazuje się, że nawet ojciec nie ma tak rozlicznych wpływów, jak mogłoby się początkowo wydawać. Pojawia się tutaj nawiązanie do mitologii - jest Zeus, Posejdon, Hades, pojawia się nawiązanie do Hery. Na brak wrażeń nie można narzekać.

Muszę przyznać, że miałam tę serię już od dawna w planach, ale przesyłka pana paczkomatowego znacznie przyśpieszyła cały proces. To dość krótkie lektury, ale niezwykle emocjonujące i nie odpuszczające czytelnikowi przed przeczytaniem ostatniego zdania. Zarówno Meredith Wild, jak i Angel Payne doskonale sprawdziły się w kreowaniu niebanalnych postaci, a dzięki nawiązaniu do mitologii była to dla mnie prawdziwa czytelnicza gratka. Na szczęście stosunkowo szybko, bo na końcu lutego 2022 roku, planowane jest zwieńczenie trylogii. Wszystko okaże się jasne. Czy Kara i Maximus przezwyciężą rodzinne przeznaczenie i stworzą demoniczno-boski związek? Jestem niezwykle ciekawa, jaką bombę zrzucą na nas autorki. Odliczam dni! 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.        

13 komentarzy:

 1. Jeżeli wpadnie mi w ręce to się skuszę, bardzo lubię takie serie z mitologią.

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę ciekawa trylogia. Lubię kiedy bohaterowie są tak barwni, a tutaj jeszcze jest nawiązanie do bogów z mitologii. Rewelacyjne to musi być, więc zapisuję sobie te tytuły i pozostaje czekać na ostatnią część!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wowo, brzmi ciekawie. Muszę zapoznać się z tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiem dla kogo będzie to na pewno ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super lektura idealna na przerwę świąteczną ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja też mam wolne do 10 go. Cudnie!

  OdpowiedzUsuń
 7. Czuję, że i mnie ta seria przypadłaby do gustu. Lubię fantasy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak wpadnie w rece to czemu nie, sle xeby tak specjalnie to chyba niekoniecznie:(

  OdpowiedzUsuń
 9. Brzmi jak gotowy scenariusz na kasowy serial Netflixa. Ciekawe, czy się go doczekamy. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie lubię takich książek, więc raczej nie dam się namówić na przeczytanie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie przepadam za takimi książkami. Ostatnio było kilka tytułów, które skutecznie mnie do takiego gatunku zniechęciły. Cieszę się jednak, że jesteś zadowolona z lektury

  OdpowiedzUsuń
 12. Ciekawa seria, choć nie do końca w moim guście. Ale fajnie, że Tobie się podobała. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Również bardzo lubię zamawiać w księgarni tania książka A co do samej książki którą pokazujesz jestem zaskoczona że jej nie znam twój opis sprawił żaden egzemplarz na pewno pojawi się na mojej półce W moich dłoniach i to bardzo szybko dziękuję Agnieszka Ciemińska.

  OdpowiedzUsuń