Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 29 stycznia 2022

,,Suka" Pilar Quintana

 Otrzymana z Taniejksiazki.pl ,,Suka" to jedna z wielu powieści Pilar Quintany. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni

Pilar Quintana dzięki ,,Suce" zdobyła wiele nagród i odznaczeń. O czym jednak tam naprawdę jest ta dość krótka, bo licząca zaledwie 120 stron historia? Poznajemy Damaris, która w dość młodym wieku postanowiła związać się z Rogelio. Oboje marzyli o tym, by zostać rodzicami. Niestety, ale kobieta nie mogła zajść w ciążę, a próbowali i konwencjonalnych metod, jak i nieco, powiedziałabym, mniej tradycyjnych jak zioła, czy wizyty u szamana. Nic nie pomogło. Damaris powoli zaczęła godzić się ze stratą, choć odbiła się ona na jej małżeństwie. Przestała mieć z partnerem wspólne tematy do rozmowy, oddalili się od siebie, spali w oddzielnych pokojach.

Pewnym zwrotem w jej monotonnym życiu jest wizyta u dony Elodii, której suczka powiła młode szczeniaczki. Jako jedyna dziewczyna z całego miotu zostaje oddana Damaris, która nadaje jej imię Chirli. Kuzynka naśmiewa się z niej, że miało to być imię dla prawdziwej córeczki, jednak kobieta bez reszty oddaje się opiece nad suczką. Opiekuje się nią, odkłada dla niej najbardziej smakowite kąski. Można by rzec, że w jakiś sposób rekompensuje sobie brak bycia matką. Jej mąż pozostaje w stosunku do psa obojętny. Sam ma pod opieką trójkę, którą nie zawsze traktuje z należytym im szacunkiem i tym, jak powinno się traktować czworonogów. Jak to jednak bywa w takich historiach, Chirli coraz bardziej zaczyna szukać przygód. Czy Damaris da sobie radę z nowym etapem życia psiaka?

Zaczynając pisać tę recenzję, chciałam napisać, że to powieść, choć nietuzinkowa, to jednak nie do końca jasna. Teraz jednak nasunęła mi się myśl, że być może Pilar Quintana chciała za pośrednictwem obrazu z psem, który rozpoczyna życie z dala od opiekunki pokazać, że tak samo jest z ludzkimi dziećmi. Każdy z nas w pewnym momencie zaczyna żyć swoim życiem i tylko od podejścia rodziców zależy, z jakimi uczuciami i przekonaniami w tą naszą przyszłość wejdziemy. ,,Suka" to powieść choć krótka, to niezwykle nasączona mądrością i pięknie wydana w twardej oprawie. Serdecznie polecam, po przeczytaniu nasuwa się wiele wniosków dotyczących naszego życia i tego, jak żyjemy. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.       

11 komentarzy:

 1. Kontrowersyjny tytuł, który daje do myślenia. Czasem warto sięgać po takie pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie planowałam czytać tej książki, ale zainteresowałaś mnie nią.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawie zapowiada się ta przygoda czytelnicza, widać, że staje się źródłem refleksji, a to najbardziej cenię w książkach. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasem warto sięgać po takie książki

  OdpowiedzUsuń
 5. Tytuł intrygujący, ale czytając recenzje wydaje mi się, że to nie jest książka, która mnie by porwała, więc nie skuszę się.

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię ksiązki, które zachęcają do refleksji nad życiem. Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 7. Skoro zdobyła wiele nagród to z pewnością warto się z nią zapoznać

  OdpowiedzUsuń
 8. Tytuł sugeruje co innego niż jest w tej książce, dlatego chętnie bym ją przeczytała. Zwrócę na nią uwagę

  OdpowiedzUsuń
 9. Odważne jest wydawnictwo, że wypuściło na rynek książkę o tym tytule. Mam ją w planach oczywiście.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tytuł w pierwszej chwili zasugerował mi zupełnie co innego, niż to co skrywa ta książka. Chętnie się z nią zapoznam, zwłaszcza, że jest tak krótka.

  OdpowiedzUsuń
 11. Książkę znam, bo jest dość popularna na Instagramie. Tytuł dość odważny, jednak zarazem interesujący i intrygujący.

  OdpowiedzUsuń