Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

piątek, 25 marca 2022

,,Odsiecz" Robert F. Barkowski

 Po zapoznaniu się ze świetnymi opowiadaniami historycznymi w zbiorze ,,Opowieści połabskie" Roberta F. Barkowskiego postanowiłam skusić się na jego powieść z czasów piastowskich.

Zakończenie wojny, które okazało się zwycięskie dla Polski dla bohaterów nie oznaczało wcale końca bitew. Na polecenie Bolesława Chrobrego ponownie wybrali się z pomocą do Mścisława, który był w potrzebie. Czekała ich pełna przygód podróż, a wszystko to na 300 stronach zostało okraszone sporą dawką przyzwoitej i prosto podanej wiedzy historycznej. Dzięki tej pozycji możemy przenieść się w czasy panowania Bolesława Chrobrego, przeczytać o tym, jak dawniej wyglądały zachowania, zwyczaje, poparcia, czy sojusze. Całość napisana jest przystępnym językiem i może przypaść do gustu miłośnikom powieści historycznych. 

O ile ,,Opowieści połabskie" bardzo mi się podobały, o tyle ,,Odsiecz" wywarło na mnie nieco mniejsze wrażenie. Być może było to spowodowane krótszymi formami, które bardziej do mnie przemawiały. Powieść historyczna nie jest gatunkiem, po który sięgam zbyt często, jednak postanowiłam otworzyć się na nowe doznania czytelnicze. Jestem całkiem zadowolona z tej lektury. Jestem przekonana, że znajdą się osoby, które bardzo miło spędzą czas z ,,Odsieczą", jak i ,,Włócznią", która także została wydana nakładem wydawnictwa Novae Res. Jak podkreśla sam autor, w tym tomie fakty historyczne przeplatają się z fikcją literacką, dzięki czemu można chłonąć historię w przystępnej formie. 

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję Novae Res .

12 komentarzy:

 1. Dawno nie buszowałam w powieściach historycznych, ale już powoli zaczynam za nimi tęsknić. Tytuł będę miała na uwadze. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba nie czytałam jeszcze książek historycznych osadzonych w tym okresie. Dla mnie to coś nowego, a nowe czytelnicze doznania ja bardzo lubię. Biorę się za czytanie zaraz po poprzedniej książce autora, do której też mnie przekonałaś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło spędziłam czas z oppwiadaniami tego autora i jestem ciekawa tego wydania.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja lubię czasem sięgnąć po powieści historyczne, dlatego będę miała ją na uwadze i być może sięgnę w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 5. Historycznego zbioru opowiadań jeszcze nie czytałam. Zapisuję sobie tytul.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wolę raczej dłuższą formę wypowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opowiadania świetnie sprawdzają się, kiedy wieczorem mam zaledwie kwadrans czy dwa na czytanie. :)

   Usuń
 7. Tym razem nie czuję się zainteresowana ksiązką o której napisałaś. To jednak nie są moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 8. Książka zbytnio mnie nie zaciekawiła :/
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Powieści historyczne jak i sana historia nigdy za specjalnie mnie nie interesowały. Podobnie jest z tą książką.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten tytuł nie szczególnie przypadł mi do gustu, zarówno jeżeli chodzi o tak krótką formę, sam gatunek, jak i treść.

  OdpowiedzUsuń
 11. moja mama bardzo lubi takie klimaty, więc na pewno miło by spędziła czas z tą książką :-)

  OdpowiedzUsuń