Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

sobota, 16 kwietnia 2022

,,Bez zgody" Kinga Litkowiec

Otrzymana z Taniejksiazki.pl ,,Bez zgody" to kolejne świetne spotkanie z twórczością Kingi Litkowiec. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni
  

Jak podkreśla Kinga Litkowiec w podziękowaniach, ta historia zaczęła żyć w niej już kilka lat wcześniej, jednak po napisaniu kilku rozdziałów doszła do wniosku, że jej nie udźwignie. ,,Bez zgody" to zupełnie nowa odsłona twórczości tej polskiej pisarki, która szturmem wdarła się na polski rynek i dzięki temu rzesze jej wiernych czytelniczek rosną z każdym wydawanym tytułem. Najnowsza, wydana w serii Niegrzeczne książki, pokazuje, że marzenia są super, ale powinniśmy dokładnie przemyśleć, czego tak naprawdę pragniemy. Pozornie zrobiły to dwie przyjaciółki, Sofia i Marina, które chcąc uciec spod rodzicielskiej władzy zgłosiły się na casting modelek...

Marina Ramirez mimo 22 lat wciąż nie mogła doczekać się życia, w którym sama będzie mogła o sobie decydować. Apodyktyczna matka zdecydowała jednak za nią, że po ukończeniu studiów, czyli już niedługo, przejmie ich rodzinny biznes z produkcją serów. Co najzabawniejsze, dziewczynie zupełnie nie smakowały rodzinne wyroby i z pewnością nie tak wyobrażała sobie dalszą przyszłość. Jej przyjaciółka Sofia, choć była mądrą kobietą, nieustannie słyszała w rodzinnym domu, że się do niczego nie nadaje i nic w życiu nie osiągnie. Trochę z buntu, a trochę z chęci ucieczki przez rodzicielskim nadzorem dziewczyny wyjeżdżają z San Jose do Las Palmas, by wziąć udział w castingu modelek. Przechodzą do kolejnego etapu, a wtedy ich życie zamienia się w prawdziwe piekło.

Muszę przyznać, że klimatyczna okładka zachęcała do tego, by sięgnąć po najnowszą powieść Kingi Litkowiec. Autorka tym razem porusza problem, jaki spotyka coraz większe rzesze nastolatków i osób wchodzących w dorosłość. Dziewczyny i chłopaki, chcąc oderwać się od rodzicielskiego nadzoru, uciekają w świat dla nich nieznany. Tak też postąpiły Marina i Sofia, dla których casting modelek stał się początkiem końca dla ich żywiołowości i spontaniczności. Kinga Litkowiec umiejętnie prowadzi narrację, praktycznie cały głos oddając Marinie oraz dodając delikatne wstawki z punktu widzenia Iana, jej ,,nauczyciela". Mocne osobowości, które dadzą przetrwać w najtrudniejszych warunkach. A co z Sofią? Tego z pewnością dowiemy się w drugim tomie. Mam nadzieję, że nie będziemy musieli na niego zbyt długo czekać!

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.         

12 komentarzy:

 1. Widzę, że miło można spędzić czas z tą lekturą i czekam na kolejne części tej serii.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam okazji zapoznać się z tą pozycją, ale nic straconego, chętnie sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 3. W sumie wygląda na to że mogłabym ja sobie przeczytać w wolnej chwili temat dość mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie czytałam żadnej książki tej autorki :) I w ogóle o niej nie słyszałam jeszcze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam komu zaproponować lekturę tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak to wygląda, gdy się nie trzyma tradycji, ale młode to i nie wie co to prawdziwe życie :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodam jeszcze, że świat modelek nie jest wcale taki ciekawy, miły i sympatyczny....

   Usuń
 7. Słyszałam już o tej pozycji, ale jakoś do mnie nie przemówiła żadna zapowiedź. Po prostu jakoś nie moje klimaty ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam zasoba jedna książke twj autorki i na razie chce więcej

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie do końca podoba mi się twórczość Kingi Litkowiec. Jej książki różnie mi się czyta, raz całkiem fajnie, a raz się dłużą.

  OdpowiedzUsuń
 10. Tytuł może zainteresować moją córkę, chociaż przedstawiony świat ją nie przyciąga, ale ogólne zasady te same.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam tę książkę na swojej czytelniczej "chciej liście", muszę wreszcie zamówić. W maju mam urlop, to może wtedy uda mi się ją przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń