Zostań konsultantką Avon

Zostań konsultantką Avon

 Klub Avon

pozwala na kupowanie produktów kosmetycznych firmy Avon w niższych cenach. Zostań konsultantką już dziś. Dla nowych osób Avon przygotował pakiet powitalny oraz zniżki od 15 % do 45 % na wszystkie kupowane przez Ciebie produkty. Jeżeli jesteś wierną miłośniczką ich produktów, możesz cieszyć się nimi za niższą cenę, a dodatkowo dzięki bezpłatnym katalogom rozdawanym znajomym polecać je także innym osobom. Nie ma konieczności kupowania czegoś co miesiąc lub za określoną kwotę.

niedziela, 17 kwietnia 2022

,,Pieprz i sól" K.A. Figaro

Otrzymana z Taniejksiazki.pl ,,Pieprz i sól" to moje pierwsze spotkanie z twórczością K. A. Figaro. Sprawdźcie też inne nowości w księgarni


K. A. Figaro to polska pisarka, która mimo krótkiego pisarskiego stażu ma już na koncie około 20 powieści oraz ponad 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy! Nazwisko oczywiście nie było mi obce, jednak jakoś nie miałam wcześniej sposobności zapoznać się z jej powieścią. ,,Pieprz i sól" to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, jednak z pewnością nie ostatnie. Już teraz zdradzę, że zakończenie sprawia, że z pewnością pojawi się drugi tom, którego nie mogę się doczekać. K. A. Figaro to autorka lekkich powieści obyczajowych dla kobiet, które są idealnym pretekstem do tego, by położyć się z książką i zagłębić w jej lekturę od pierwszego do ostatniego zdania. Ja tak zrobiłam i nie żałuję.

O czym jednak jest ,,Pieprz i sól"? Pieprz i sól, przeciwieństwa, zmienność, czarna, biała. Podobnie jak główna bohaterka książki, którą zostaje Gaja Strzelczyk, zarządzająca eventami, przyjęciami i imprezami w dość popularnym Hotelu Paradise. Jej zupełnym przeciwieństwem zostaje przyjaciółka Izabela Bugaj, która lubi imprezować, nie stroni od alkoholu i także pracuje w tym samym hotelu, ale na niższym stanowisku. To właśnie z inicjatywy tej drugiej kobiety wybierają się do nowo otwartego Kosta Klub, którego właściciel Konstanty Keler musi interweniować w sprawie zachowania Gai. Dziewczyna wychowywana w bogatym domu ma ochotę zapaść się ze wstydu pod ziemię. Okazuje się jednak, że to dopiero początek jej niepowodzeń. 

Choć było to dopiero moje pierwsze spotkanie z twórczością K. A. Figaro spodobało mi się ono na tyle, że chętnie sięgnę także po inne powieści jej autorstwa oraz antologie, w których zamieściła swoje opowiadania. Korekta nie ustrzegła się kilkunastu literówek, jednak nie ma to większego znaczenia przy odbiorze tej historii. ,,Pieprz i sól" nie jest szczególnie wymagającą lekturą, taką w sam raz na wolny dzień, jednak dzięki rozgarnięciu Gai i lekkiemu podejściu do życia Izy zyskuje zupełnie nowe znaczenie. Nieco denerwowało mnie zachowanie tej drugiej, która postanowiła nie przyjść do pracy, bo poprzedniego dnia zabalowała... Pokazuje to idealnie podejście niektórych pracowników do zajmowanego przez nich stanowiska. Jak już wspomniałam wcześniej, nie mogę doczekać się kontynuacji, a Tobie w tym czasie polecam lekturę pierwszej części, czyli przytoczonego przeze mnie tytułu ,,Pieprz i sól".

Za egzemplarz książki do recenzji dziękuję księgarni Tania Książka.         

9 komentarzy:

 1. Nazwisko kojarzę, chociaż nie czytałam nic tej autorki. To nie za bardzo moje klimaty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że książka na pewno znajdzie swoich odbiorców.

  OdpowiedzUsuń
 3. To nazwisko jest mi kompletnie obce. Nie wiem czy skuszę się na twórczość autorki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ooo ja jestem chętna na takie przyprawowe połączenie

  OdpowiedzUsuń
 5. 20 powieści to sporo. Aż dziwne, że nigdy nie słyszałam o tej pisarce. Patrycja

  OdpowiedzUsuń
 6. Super że pierwsze spotkanie z twórczością autorki było udane:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie znam tej książki ani tej autorki. Ale jestem ciekawa jej treści :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Na przyjemne wakacyjne czytanie, w ciepłych barwach przygody. :)

  OdpowiedzUsuń